Mobilā versija
Brīdinājums -1.5°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Sestdiena, 20. janvāris, 2018
18. decembris, 2017
Drukāt

DP kriminālprocesu pret “Nepilsoņu kongresa” iniciatoru

Foto LETAFoto LETA

Nepilsoņu kongresa" iniciators Jurijs Aleksejevs piedalās debatēs Nepilsoņu kongresa dibināšanas sapulcē viesnīcā "Islande".

Drošības policijā (DP) novembra beigās sākusi kriminālprocesu pret bijušo žurnālistu “Nepilsoņu kongresa” iniciatoru Juriju Aleksejevu, šodien vēsta LTV raidījums “Panorāma”.

Kriminālprocess pret Aleksejevu sākts par interneta ierakstiem, kuri, iespējams, bijuši vērsti uz nacionālā, etniskā vai rasu naida izraisīšanu.

Drošības policija raidījumam norādījusi, ka “kriminālprocess tika sākts saistībā ar komentāriem, kuros pausts aicinājums “piebeigt visus fašistu izdzimteņus”, kam saskaņā ar komentārā pausto pieder vairāku noteiktu tautību pārstāvji, kā arī vēršanās pret vienas tautas valodu, nodēvējot to par “fašistisku””.

DP arī norādījusi, ka šodien pret vienu personu veiktas procesuālas darbības. Aleksejevs LTV apstiprinājis, ka viņš šajā kriminālprocesā ir aizdomās turētais un paskaidroja, ka pie viņa notikusi kratīšana. Viņš gan noliedza, ka būtu rakstījis minētos komentārus.

“Aleksejevs bija vairāku drukāto mediju galvenais redaktors, bet pašlaik vada portālu “IMHOclub”. No 2005.gada līdz 2009.gadam viņš bija arī Rīgas domes deputāts no saraksta “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” un ir viens no “Nepilsoņu kongresa” iniciatoriem,” vēsta raidījums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+