×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
31. augusts, 2012
Drukāt

Dūle ar domubiedriem pieņem jaunus vārdus un plāno mainīt pasi

Foto- LETAFoto- LETA

Kādreizējais TV šovu producents Viesturs Dūle ar abiem pārējiem topošās partijas “Skaistā nākotne” dibināšanas iniciatoriem pieņems jaunus vārdus, tāpēc viņiem būs jāmaina pase. Partijas atbalstītājiem un biedriem viņu piemēram nebūšot jāseko, aģentūrai LETA apgalvoja Dūle.

Dūle turpmāk būšot Zuarguss, mūziķis Gustavs Butelis jeb Gustavo – Arstarulsmirus un režisors Aivars Čivželis – Jurgstulajstus. Pagaidām viņi nav oficiāli norādījuši, kā plāno mainīt uzvārdu, bet, kā liecina sociālajā tīklā “Facebook” pieejamā informācija, tie varētu būt attiecīgi Klororus-Zarmass, Arsujumfus-Tarus un Lajurgus-Urgurus.

“Ar šo soli mēs definējam savu attieksmi – kā jaunu un apzinātu savu dzīves sākuma posmu, kurā mēs vēlamies kalpot tautai, nevis valstij vai sistēmai,” aģentūrai LETA pauda Dūle jeb topošais Zuarguss.

Arī daudzās filozofijās, mācībās un garīgajās praksēs šādi atzīmē jauna dzīves posma sākšanu. “Mēs paliekam, kas bijām, ar savu pieredzi, latvieši ar dažādu asiņu piejaukumiem, bet ar piešķirtu garīguma dimensiju mūsu rīcībai. Mēs savus vārdus veidojam paši, izmantojot numeroloģijas metodiku, atbilstoši tām kvalitātēm un īpašībām, ko vēlamies sevī attīstīt,” skaidroja Dūle.

Viņš akcentē, ka “Skaistās nākotnes” ekspertiem, palīgiem, biedriem un citiem, kas ar viņiem sadarbosies, nebūs jāmaina vārds, jo katra cilvēka pasaules redzējums ir viņa brīva izvēle. Aktīvistiem ir svarīgi, lai “visi labākie Latvijas jaunās paaudzes, kā arī ārpus sistēmas esošie eksperti kopā ar mums veido jaunu valsts pārvaldes modeli jurisprudencē, ekonomikā, izglītībā”, izmantojot savu pieredzi un zināšanas.

Vaicāts par to, ka numeroloģijas izmantošana varētu tikt uztverta kā neracionāla, Dūle atbildēja: “Uzskatu, ka iracionālajam jeb cilvēku garīgajam aspektam ir pilnvērtīga vieta jebkurā sabiedrības jomā. Izglītības sistēma jau 100 gadus ir kalpojusi cilvēku racionalizācijai. Tas ir disbalansēti. Ekonomikas un valstu cinisms ir lielā mērā rezultāts tam, ka tikai racionāls ir akceptējams.”

Partijas veidotāji vēlas uzsvērt, ka iracionalitātei ir jāiet kopā ar spēcīgu intelektu – tāpēc valsts pārvaldē “garīgajam aspektam” jeb altruismam pret tautu ir cieši jāsadarbojas ar zinātni un tās jaunākajiem atklājumiem. “Turklāt tieši garīgums kopā ar zinātni, jo arī zinātne ar savā rīcībā esošajiem instrumentiem joprojām nevar definēt un izpētīt cilvēka intuīciju, empīrisko pieredzi,” skaidroja topošais Zuarguss.

Vārdu maiņa daudziem liks apdomāties, vai viņi vēlas būt saistīti ar partiju, kura garīgo aspektu liek kā daļu no savas vērtību sistēmas, norādīja Dūle. Viņš iepriekš bija uzsvēris, ka aktīvisti nevēlas, lai viņiem pievienotos konformisti.

“Mūsu galvenā akcija šobrīd ir un būs – korupcijas radikāla izskaušana valstī. Mums katru dienu ir sarunas ar juristiem. Nākamnedēļ nāksim klajā ar detalizētu piedāvājumu, kuru mēs vēlamies adresēt Latvijas valdībai, politiskajai elitei. Ar joprojām vienu jautājumu: “Kādi ir iemesli, lai radikāli no valsts pārvaldes visaugstākajā līmenī neizskaustu korupciju?” Kā zināms, korupcijai ir tieša korelācija ar nabadzību, sociālo nevienlīdzību – vai valsts nevēlas radikāli to mainīt?” pauda Dūle.

Dūle aicina žurnālistus uzdot šos jautājumus elites pārstāvjiem. Ja valdība uz to nevēlēsies atbildēt argumentēti, tad aktīvisti aicinās, lai tauta uzdod šo jautājumu valdībai. Jo veidojas situācija, ka valdība nekalpo tautai, bet sistēmai, kurā pati atrodas, skaidroja topošās partijas līderis.

Viņš neatbildēja, kā sauc ekspertus, kuri veido partijas nostādnes. Par to tikšot paziņots vēlāk.

Kā ziņots, “Skaistās nākotnes” dibināšanas ideja ir nopietna, tomēr pie tās platformas izveidošanas notiks darbs kopā ar ekspertiem un nav vēl zināms, vai partija oficiāli tiks dibināta šogad, 29.augusta preses konferencē pauda Dūle.

Partijas veidotāji uzskata, ka bez kardinālām reformām un transformācijas politiskajā un ekonomiskajā jomā Latvija nespēs izkļūt “no smagās un ilgstošās krīzes”. Viņi ir pārliecināti, ka “politiķi, kas noveduši valsti līdz esošajam kritiskajam stāvoklim”, nav spējīgi atrisināt situāciju, kā dēļ “tautas cerības uz kaut mazliet labvēlīgāku nākotni ir ļoti apšaubāmas”. Ņemot vērā šos apstākļus, Dūle organizējot masveida Latvijas intelektuālās jaunatnes politisko kustību, kas būšot vērsta pret “varas struktūru visatļautību un korumpēto ierēdņu dominējošo stāvokli”.

“Skaistās nākotnes” viens no pirmajiem uzdevumiem būs veicināt visu iedzīvotāju slāņu izpratni par politiskajiem procesiem, mudināt sociāli aktīvas, intelektuāli attīstītas un uz garīgu pilnveidošanos tendētas jaunatnes iesaistīšanos politiskajās aktivitātēs. Partijas veidotāji uzskata, ka jaunatne atbilstoši Satversmei spēs jau pašos pamatos mainīt valsts pārvaldes struktūru, tādējādi “uz visiem laikiem atbrīvojot Latvijas iedzīvotājus no beztiesiskuma un nabadzības, ierēdņu uzurpēšanās un korupcijas visos varas līmeņos”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+