×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. jūnijs, 2014
Drukāt

Dzīvesprieks un enerģija klezmeru mūzikas koncertā “Melnās acis”

Ekrānšāviņš no vimeo.comEkrānšāviņš no vimeo.com

Lai baudītu dzīvesprieka un enerģijas pilnu čigānu mūzikas koncertuzvedumu, šovasar jādodas nevis uz Franciju vai Balkānu valstīm, bet gan 5. jūlijā jāapmeklē Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, kur uzstāsies pasaulē augsti novērtētā čigānu un klezmeru mūzikas apvienība “Les Yeaux Noirs” (“Melnās acis”) no Francijas, vēsta koncertzāles pārstāve Sanita Ozoliņa.

Koncerta rīkotāji informē, ka šī būs pirmā reize, kad Latvijā akustiskā izpildījumā būs dzirdams tik augsta līmeņa klezmeru mūzikas ansamblis.

Koncertprogrammā “Melnās acis” tiks atskaņotas dziesmas jidišā. Ēriks Slabiaks akcentē, ka jidišs ir dzīva valoda: “Mans tētis spēlēja klavieres, tēvocis vijoli, ģitāru un basu, mēs dziedājām visu ko no Žorža Brasānsa līdz Ābramam Goldfādenam. Ir tik daudz muzikālu tiltu starp manu priekšteču pilsētiņām un Gēršvina Ameriku, ebreju svingu, dziedoņu dabiski atskaņotajām meldijām un teatrāļu asarainajām žēlabām. Jidišs ir dzīva valoda, kas palaikam labprāt aizņemas visā pasaulē pazīstamas melodijas. Es pazemīgi un labprātīgi vēlos piederēt šai jidiša būšanai.”

Čigānu un klezmeru mūzikas vakarā uz skatuves kopā ar slaveno dziedātāju un vijolnieku Ēriku Slabiaku uzstāsies dziedātājs un ģitārists Fransuā Anastasio, akordeonists Dario Ivkovičs, basists Fransuā Lapesonī un sitaminstrumentālists Aidže Tafials.

Apvienība “Les Yeux Noirs” uzstājušies tādās prestižās zālēs kā Ņujorkas Symphony Space, Čikāgas Symphony Hall, Losandželosas Hollywood Bowl, Vašingtonas Kenedija centrs, Monreālas Spectrum,, Sidnejas opernams, u. d. c.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+