Latvijā
Sabiedrība

Džūkstē piemin Ziemassvētku kauju 73. gadskārtu 5

Lestenē un Džūkstē jau tradicionāli tika pieminētas Otrā pasaules kara Ziemassvētku kaujas, kad 1944./1945. gadu mijā Vācijas bruņoto spēku sastāvā esošās latviešu vienības pirmo reizi bija spiestas cīnīties ar tautiešu vienībām PSRS armijas sastāvā. Kaujas izcēlās arī ar lieliem upuriem, varonību un nežēlību.

Leģionāru, Nacionālo karavīru biedrības rīkotais pasākums sākās ar luteriskās baznīcas Liepājas bīskapa Hansa Martina Jensona un mācītāja Jāņa Saulītes vadīto svētbrīdi, aizlūgumu un dziedājumiem (Ieva Manoni Kristīnes Adamaites pavadījumā). Ļaudis nolika ziedus kapos un piemiņas vietās Lestenē un Džūkstē, bet pēc tam pulcējās uz nelielu koncertu un mielastu Džūkstes kultūras namā.

Nacionālo karavīru biedrības vadītājs Edgars Skreija ierindā nostādīja desmit leģionārus (šai saulē Latvijā ir ar ap 100 leģionāru), kurus ar sirsnīgiem vārdiem, rokasspiedienu un buču uz vaiga sveica Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Vēl no prominencēm leģionārus, viņu piederīgos un klātesošos pagodināja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Ainārs Ozoliņš, bijušie Latvijas armijas komandieri viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots un ģenerālleitnants Raimonds Graube, Nacionālās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

A.Drēziņa foto

Galerijas nosaukums

LA.lv