×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. augusts, 2013
Drukāt

Egils Līcītis: Dombrovska valdībai zobenus pāri nevēzē

Foto - LETAFoto - LETA

Lai atceramies, ka visādi citādi simpātiskā un jaukā prezidente Vaira Vīķe-Freiberga izgudrēm norādīja Saeimas deputātiem, ka pār viņiem karājas Damokla zobeni un tie varētu krist, noskalpējot vienu otru galvu.

 

Taču tas notika “trekno runču” grupējumu darbošanās periodā, zobeni patiešām krita, veselas partijas un atsevišķi ietekmīgi varas pīlāri vēlēšanās dabūja pašus stiprākos sinepju plāksterus no tautas.

Pāri Valda Dombrovska valdībai nevēzē zobenus, varbūt vien pabak-
sta ar kartupeļu mizojamo nazīti, un, ja vien koalīcijas partijas pašas nemetīsies nodurties rupjas kļūdas vai dumjības dēļ, tad tiks izpildīts solījums par trim gadiem kopīgā savienībā un “Vienotība” ar Nacionālo apvienību droši vien saņems no vēlētājiem termiņa pagarinājumu. Par nemitīgo Reformu partijas kāpšanu uz grābekļiem ir bēdīgs stāsts, ļoti ticami, ka šis “spēks” tā arī atradīsies viscaur “reformu” procesā – papriekš sanācija, pēc tam likvidācija un vēl pēc tam asenizācija. Nu – slikti.

Lai pavisam nevajadzētu žāvāties, protams, ir pievesti karamateriāli, lai līdz nākamā gada rudenim papostītu koalīcijas idilli un, kazi, mēģinātu pāršķelt pušu visraženāko “Vienotības” ozolu – visas partijas vairogu Valdi Dombrovski. Viņa valdība esot “neizlēmīga”, darbojoties bruņrupuča tempā. Bet kurš “režīms” gan būtu bez defektiem?

Tomēr reitingi valdošajiem spēkiem neraujas čokurā, varas partijai oponenti nejaudā piegriezt skābekli. Ja vietā būtu šiks piedāvājums, ja politisko planētu sistēmā atmirdzētu jaunas saules, kurām būtu pierādījumi par prasmēm valsts pārvaldīšanas mākslā, tad zābaksmērs, ar ko pucēt esošos ministrus un nomelnot valdības slavu, labāk iedarbotos, taču pagaidām top vien šķidras erzacpartijas, kas sakās politiskos sirmgalvjus pārvērst jaunekļos, un tas arī viss brīnumdarbs.

Turpretī lielas cerības atgriezties valdībā ir Zaļo un zemnieku savienībai, kura staigā pašaustās drānās un smeļas no zemes spēka – tai tikai vajadzētu modernizēties, pieteikt par premjerministra kandidātu spilgtu skaistu dāmu, daudzbērnu māmiņu vai kārtīgu pašvaldības vadītāju, kas jau startējis vēlēšanās ar sekmēm, un ar savu miermīlīgo politiku tie no jauna iekarotu vēlētāju sirdis. Protams, ka visām latviskajām partijām šoreiz uz stingrāko tiks prasīts noformēt attieksmi pret “Saskaņas centru”. Varbūt pat liks parakstīties ar asinīm un zvērēt. Viens otrs spēks paguvis izrādīt, cik ļoti novērtē “Saskaņas” talantus, apdāvinātību un spēku – nu, tad jau redzēsim, cik vēlētāju šādiem “fruktiem” izdosies iedzīt savā murdā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+