Foto – Shutterstock

Egles ieaugušas bērzu audzē. Vai bērzi tās nenomāks? 0

“Divdesmitgadīgā bērzu audzē iesējušās daudzas eglītes. Vai bērzi tās nenomāks?” PĒTERIS VALKAS NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 42
VIDEO. “Gudrīši!” Aivars Lembergs ar vienkāršu piemēru nodemonstrē, kā sankcijas ietekmējušas Krieviju
“AstraZeneca” paziņo, ka tā ir sākusi savas Covid-19 vakcīnas izņemšanu no apgrozības visā pasaulē
Lasīt citas ziņas

– Lai bērzu audze būtu produktīva, tā intensīvi jākopj. Pēc kopšanas zem bērziem bieži iesējas eglītes vai izveidojas krūmājs. Skuju koki dod iespēju prasmīgam saimniekam laika gaitā izveidot saliktu audzi: bērzs – pirmajā stāvā, egle – otrajā. Egles otrais stāvs var dot gan papīrmalkas un sīkbaļķu papildu kubikmetrus audzes izstrādes laikā, gan mazināt apsaimniekošanas riskus, – skaidro LVMI “Silava” vadošais pētnieks Kaspars Liepiņš.

2012.–2013. gada ziemā Latvijas austrumu reģionos bērzu jaunaudzes pamatīgi nopostīja piesalstošais lietus, kas koku vainagus iekala ledū un nolieca vai nolauza. Ja zem bērziem auga egles, bieži vien mež­audzi pēc bojāto bērzu novākšanas izdevās saglabāt kā bērzu–egļu audzi. Ja sastāvā bija tikai bērzs – audze nereti bija jānovāc pilnībā un jāatjauno.

CITI ŠOBRĪD LASA

Veidojot egles otro stāvu, nevajadzētu pieļaut, ka šie koki aug ļoti biezās grupās. Optimāls skaits zem bērzu vainagu klāja ir ap 800 egļu uz hektāra. Ja eglīšu ir papilnam, tās ieteicams paretināt. Ja retināmo daudz, var tirgot kā Ziemassvētku kociņus, gūstot papildu ienākumus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.