Foto – Shutterstock

Kā ieziemot darbarīkus 3

Lai darbarīki ilgāk kalpotu, pirms ziemas guļas tiem jābūt tīriem un sausiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Saskaņa pēc vārdiem: 5 vārdu pāri, kuriem, pēc mākslīgā intelekta domām, ir vislabākā saderība
Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis” 67
Vācu ģenerālleitnants prognozē, vai un kad Krievija varētu būt gatava uzbrukt NATO valstīm
Lasīt citas ziņas

Rīku ieziemošanu sāk ar to, ka nomazgā ar siltu ziepjūdeni. Var notīrīt ar stiepļu birsti un pēc tam noslaucīt ar sausu drānu. Lāpstas, grābekļus un dārza šķēres tīra ar smiltīm, kam pievienota eļļa. Lai darbarīki ziemas laikā nesarūsētu, to metāla daļas ieliek spainī ar smiltīm, kas sajauktas ar litru olīveļļas.

Ja rūsa jau klāt, var izlīdzēties ar vienkāršu, smaržīgu un nekaitīgu līdzekli no sāls un laima sulas. Sāli uzber uz darbarīka sarūsējušās daļas, pārgriež laimu un uzsmidzina uz sāls, līdz tas kļūst mitrs. Pēc 2–3 stundām virsmu noslauka. Rūsai vajadzētu būt pazudušai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Reizi gadā darbarīkus vajadzētu uzasināt. Ja tos lieto bieži, jāasina pat reizi mēnesī. Kaut vai ar pāris pilēm eļļas regulāri ieeļļot vajadzētu dārza šķēru asmeņu salaiduma vietas un atsperes.

Dārza darbarīkus vislabāk glabāt sausā vietā. Telpai nav jābūt siltai, tā var būt auksta, galvenais, lai nepiekļūst mitrums.

Lai gumijas šļūtenes neplaisātu gaisa temperatūras svārstību laikā, vajadzīga olīveļļa. Dažas ēdamkarotes ielej tasītē, samērcē nelielu otiņu un uzklāj eļļu uz šļūtenes, pēc tam ar sausu drāniņu noņem lieko.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.