×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
4. septembris, 2015
Drukāt

Eiropas balva šogad – baltiešu dziesmotajai revolūcijai (1)

Foto: Rainers VeningsFoto: Rainers Venings

LĪGA BOGDANOVA*

Trešdien 2. septembrī Vācijas pilsētā Minsterē, sabiedriska organizācija “Europa-Union” pasniedza Kūdenhova-Kalerdži apbalvojumu – šogad to saņēma “Dziesmotā revolūcija”, godinot Baltijas ceļa lomu Berlīnes mūra krišanā un Vācijas atkalapvienošanas procesā.

Balva arī kalpo kā atgādinājums visai Eiropai par milzu spēku, kas ir cilvēku vienotībā, ar ko Baltijas valstis izcīnīja brīvību, stājoties pretī Padomju varai un tās karaspēkam.

Pirms balvu pasniegšanas birģermeistare Beāte Vilhjalmsone uzņēma Latvijas, Lietuvas un Igaunijas pārstāvjus Minsteres Miera zālē, kurā 1648. gadā tika parakstīts Vestfālenes Miera līgums. Birģermeistare klātesošiem pastāstīja par Minsteres Miera zāles īpašo nozīmi un vēstures lomu tajā. Zelta viesu grāmatā parakstījās Baltijas ceļa pārstāvji Trivimi Velliste, Dainis Īvāns un Vītauts Landsberģis.

Kūdenhova-Kalerdži apbalvojumu pasniegšanas pasākumā piedalījās Vēstniecību pārstāvji. Klātesošos uzrunāja apgabala valdības prezidents Prof. Dr. Rainhards Klenke, Minsteres pilsētas mērs Markuss Lēve, Eiropas Padomes deputāts Dr. Markuss Pīpers, kurš savā runā teica, ka Baltijas valstis piešķir Eiropas idejai dvēseli. Sabiedriskās organizācijas “Europa-Union” Ziemeļreinas-Vestfālenes nodaļas vadītājs Volframs Kuške.

Pasākumā uzstājās arī Minsteres Latviešu Centra muzikālais ansamblis, kas ar savu uzstāšanos aizkustināja pasākuma dalībniekus un viesus. Dziesmas “Atmostas Baltija” laikā, kura tika dziedāta trīs valodās, ne vienam vien zālē sēdošam sariesās acīs asaras. Tika demonstrēta arī Lietuvā uzņemtā dokumentālā filma par Baltijas Dziesmoto revolūciju.

Pēc filmas svētku uzrunu teica Eiropas Parlamenta (EP) viceprezidents Rainers Vīlands. Arī apbalvojuma saņēmējiem tika dots vārds. Igauniju pārstāvēja neatkarības aktīvists un bijušais Igaunijas ārlietu ministrs Trivimi Velliste, kurš pateicās Eiropai, ka tā neaizmirst Baltijas valstīs un Igaunijā saskatīt daļu Eiropas.

Apbalvojumu Latvijas vārdā saņēma kādreizējais Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs un Atmodas kustības līderis Dainis Īvāns. Īvāna kungs savā runā pateicās Ziemeļreinas-Vestfālenes valdībai par atbalstu Minsteres latviešu ģimnāzijai un Minsteres latviešu centram. Jo Minsteres latvieši bija atbalsts Latvijai brīvības atgūšanā, kā arī piebilda, ka daudzi Minsteres latviešu Ģimnāzijas absolventi šobrīd ir vadošos amatos Latvijā. Lietuvas vārdā balvu saņēma lietuviešu Atmodas kustības līderis Vītauts Landsberģis.

Nobeigumā pasākuma apmeklētājiem bija iespēja nobaudīt Igaunijas, Latvijas un Lietuvas labumus un aprunāties ar balvu saņēmējiem.

Autore ir Latviešu Centra Minsterē praktikante.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. … Kaut musu pasu vadosie Bezabrenes politiki, balini un tautu meitas, butu sava laika apguvusi, ar latvisku izglitibu, Dr. Marcus Pipera zinatniski ieguto izpratni par Baltijas valstu kulturalo vertibu un tas vertibas jegu visai Eiropai, ka pamatam etiskai un moralai politikai … tad tie, bijusas nomenaklaturas biedri, butu rikojusies un rikotos daudz savadak, un mums jau sen butu pro aktiva un nacionali noskanota valdiba, pec Satversme ielikta gara un noraditiem noteiktiem principiem un burta liktiek likumiem … !

    … Bet, sodien vel gaidam jaunas paaudzes patriotisko nobriedumu un repatriaciju, ka ari to apvienosanas ap NA centreto patriotisko valdibu … !

Draugiem Facebook Twitter Google+