×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
7. februāris, 2014
Drukāt

Latvija iestāsies pret ģenētiski modificētu kukurūzu ES tirgū

Foto-LETAFoto-LETA

Latvija neatbalsta ģenētiski modificētas kukurūzas laišanu Eiropas Savienības (ES) tirgū. Šādu nostāju sanāksmē piektdien vienprātīgi pauda Saeimas Eiropas lietu komisija, apstiprinot Latvijas nacionālo pozīciju gaidāmajai ES Vispārējo lietu padomei, kas notiks 11.februārī, portālu “LA.lv” informēja Saeimas Preses dienestā.

“Eiropas lietu komisija ir uzmanīgi sekojusi līdzi šim jautājumam jau kopš tā nonākšanas Eiropas Savienības dienas kārtībā. Šī brīža situācija liecina, ka, dalībvalstīm balsojot, šajā jautājumā varētu netikt sasniegts kvalificētais balsu vairākums ne par, ne pret priekšlikumu. Tas Eiropas Komisijai dotu iespēju jautājumu virzīt tālākai izskatīšanai. Tāpēc šodienas sēdē Eiropas lietu komisija aicināja Ārlietu ministriju un Zemkopības ministriju izmantot procedurālās iespējas, lai panāktu Latvijas pozīcijai atbilstošu jautājuma rezultātu,” uzsvērusi komisijas priekšsēdētāja Zanda Kalniņa-Lukaševica (RP).

Atskatoties uz jautājuma virzību, komisijas deputāts Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK) akcentējis, ka arī Latvijā par šo jautājumu bijušas spraigas debates, piemēram, starp Saeimas Eiropas lietu komisiju un Zemkopības ministriju (ZM). Tikai 2009.gadā komisijai izdevies pārliecināt ZM, ka Latvijas nacionālajai pozīcijai jābūt tādai, kāda tā ir pašlaik – pret ģenētiski modificētu kukurūzu ES tirgū, arī Latvijā.

Komisijas sēdē informējot deputātus par Eiropas Komisijas priekšlikumu par ģenētiski modificētas kukurūzas laišanu ES tirgū, ZM pārstāvis sacījis, ka šī kukurūza ģenētiskās modifikācijas rezultātā ir padarīta izturīgāka pret dažiem tauriņu kārtas kaitēkļiem. Lai arī Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde norādījusi, ka šī ģenētiski modificētā kukurūza nav kaitīga cilvēkiem, dzīvniekiem un videi, tomēr pastāv bažas, ka tā var ietekmēt citus organismus, kuri nav šīs kukurūzas kaitēkļi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+