×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. decembris, 2012
Drukāt

Eiroskeptiķi pieprasa referendumu un grib viedokļu daudzveidību

Foto - LETAFoto - LETA

Daļa noteikti ir pamanījuši uz ielām, laternu stabiem un sabiedriskā transporta pieturās izlīmētas A4 formāta skrejlapas ar informāciju par to, kāpēc mums nevajag eiro. Spilgtākie no skrejlapā iekļautajiem citātiem informē sabiedrību, ka “noris ekonomiskais karš. Ja šeit būs eiro – vairs nebūs Latvijas”.

 

Šā uzsaukuma autori ir domubiedru grupa “Eiro NĒ”, kas sevi sauc par eiroskeptiķiem un nekautrējas publiski paust savu pretestību eiro ieviešanai Latvijā.

 

Tās galvenie iniciatori ir biedrības “Antiglobālisti” valdes locekļi Andris Orols un Dainis Grabovskis. Domubiedru grupas sastāvā ir arī Gustava Celmiņa centrs, kam ir radikāli nacionālistiski uzskati un kas popularizē latviešu nacionālisma organizācijas “Pērkonkrusts” idejas, kā arī Autonomā pretošanās kustība. An­dris Orols norāda, ka lēnām tiek gūts atbalsts arī no citām biedrībām un pašreiz grupai “Eiro NĒ” oficiāli pievienojas vēl kāda nacionāli patriotiski noskaņota organizācija, kas pagaidām nevēlas publiski izpaust savu vārdu.

Galvenais grupas mērķis ir veicināt viedokļu daudzveidību un publisku diskusiju par eiro ieviešanu Latvijā, jo pašreiz tiek popularizēts tikai viens viedoklis, uzskata Andris Orols. Kā piemēru viņš min portāla “politika.lv” organizēto diskusiju 12. novembrī “Ceļš uz eiro. Neatgriezenisks?”, kurā no pieciem runātājiem četri bija eirooptimisti un tikai viens eiroskeptiķis, kas nenodrošina vienlīdzīgu viedokļu apmaiņu.

Domubiedru grupas darbība un visas ar to 
saistītās aktivitātes ir pašu dalībnieku iniciatīva. Tā kā šo kustību neviens nefinansē, pašreizējās aktivitātēs ietilpst rakstu publicēšana mājaslapā un skrejlapu popularizēšana, uz ko tiek aicināti visi cilvēki, kuriem ir tuvs “Eiro NĒ” pārstāvētais viedoklis. Skrejlapu brīvi ir iespējams izdrukāt katram mājaslapas apmeklētājam.

Mājaslapu dienā apmeklē 150 – 200 cilvēku, kas ir nepietiekami, lai izdotos plaši popularizēt “Eiro NĒ” idejas un viedokli. Andris Orols norāda, ka ir nepieciešams plašsaziņas līdzekļu atbalsts, kas publicētu daudzveidīgu informāciju, nevis popularizētu eiro ieviešanu valstī.

Pirms mēneša domubiedru grupa iesniedza prasību Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP) par viedokļu daudzveidību medijos, ko pamatoja ar vairākiem likuma pantiem no Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma (2. pants “Likuma mērķis un darbības joma”). Oficiālu atbildi NEPLP sola sniegt tuvākajā laikā, taču tā jau ir pārsūtījusi šo prasību arī televīzijai un radio. “Mēs gribam veidot publisku diskusiju, lai valstiski svarīgi jautājumi tiktu pieņemti, ņemot vērā visas sabiedrības viedokli,” saka A. Orols.

“Eiro NĒ” neslēpj, ka viņu plānos ietilpst arī jauna politiskā spēka dibināšana, jo līdz šim visas Latvijā pārstāvētās partijas ir pozitīvi noskaņotas pret Eiropas Savienību. Cilvēki gadiem ilgi balso, taču nekas nemainās, jo visas partijas sponsorē vieni un tie paši cilvēki, taču Andris Orols uzsver, ka viņi “nekad neies neviena pavadā”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+