×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
11. jūlijs, 2014
Drukāt

Eksperti: no jaunajām partijām Saeimā varētu iekļūt “No sirds Latvijai” (20)

Foto-LETAFoto-LETA

No jaunizveidotajām partijām, kas kandidēs Saeimas vēlēšanās, reālas izredzes iekļūt parlamentā ir vienīgi bijušās valsts kontrolieres partijai “No sirds Latvijai”, sacīja aptaujātie politikas eksperti.

“No sirds Latvijai” varētu iegūt pietiekamu sabiedrības atbalstu partijas līderes reputācijas dēļ, pieļāva politologs Jānis Ikstens. “Es teiktu, ka šobrīd viscerīgāk izskatās Sudraba, kaut arī viņas programma ir kopumā miglaina, arī cilvēku loks tiek izpausts negribīgi. Sabiedrībā viņa ir iemantojusi reputāciju, ka cīnās par taisnību, un pēc tā ir pieprasījums sabiedrībā,” viņš sacīja.

Arī sabiedriskā politikas centra “Providus” pētniece Iveta Kažoka, norāda, ka “vienīgā, kurai ir izredzes, ir Sudraba, bet pārējām partijām – mazas”.

Savukārt “Latvijas Faktu” direktors sociologs Aigars Freimanis vērsa uzmanību uz to, ka jaunizveidotās partijas vēl līdz galam nav atklājušas, kādā sastāvā startēs Saeimas vēlēšanās, iespējama arī vairāku jauno partiju apvienošanās. “Ja viņi iet sīkpartiju pūznītī, spiets nāk virsū, bet balsis izkliedējas. Es domāju, ka partijām ir jāizvārās jūnijā, bet augustā būs zināms kas vairāk. Konsolidācija būtu loģiska,” viņš sacīja.

Turklāt šobrīd sabiedrībā jaunajām partijām vēl ir arī relatīvi zema atpazīstamība – sabiedrība nav pieradusi pie partiju nosaukumiem, nav vēl runas par komandu, bet gan tikai par partiju līderiem, kā arī nav politiskā satura, norāda Freimanis.

Kažoka vērsa uzmanību uz to, ka, piemēram, Latvijas Reģionu apvienība un “Latvijas attīstībai” Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās cieta neveiksmi, bet, vai abu partiju kopīga startēšana vēlēšanās palielinātu iespēju gūt sabiedrības atbalstu, esot atklāts jautājums.

Ikstens klāstīja, ka bijušā tieslietu ministra Jāņa Bordāna partijai izredzes ir mazas, jo tā ne ar ko daudz neatšķiras no pārējām, “Latvijas attīstībai” vēl esot jāatgūstas pēc zaudējuma EP vēlēšanās, bet “Ainaram Šleseram ir jāpacīnās ar sevi, ar visiem, kas ir iesaistījušies šajā pasākumā. Viņi ir kā aprakstītas lapas no abām pusēm. Daudz kas būs jādara, lai lapu locītu vai kaut ko no tām dzēstu, lai sabiedrībā mainītu attieksmi”.

Par to, ka šobrīd parlamentā esošie politiskie spēku pozīcijas ir drošas un tie tiks pārvēlēti arī nākamajā Saeimas sasaukumā, pārliecināti bija visi aptaujātie eksperti.

Tomēr Freimanis akcentēja, ka “Vienotībai” ir vairāki jautājumi, kuros ir “drudžaina atmosfēra,” piemēram, veselības nozarē, izglītībā, arī satiksmē. “Jautājums, vai tas nāks ārā un atstās iespaidu uz vēlētājiem,” viņš sacīja. Esot skaidrs, ka “Saskaņai” ir liels mērķis iekļūt koalīcijā, par ko liecina pārmaiņas partijā – deputātu Irinas Cvetkovas un Nikolaja Kabanova paziņojumi par nepiedalīšanos vēlēšanās, kā arī jaunu cilvēku piesaistīšana.

Arī “Providus” pētniece prognozēja, ka Saeimā esošie politiskie spēki tiks pārvēlēti, tomēr jautājums esot par to, kāds katrai partijai būs balsu skaits.

Savukārt Ikstens norādīja, ka drošāk var justies “Saskaņa,” jo tai ir ļoti stabilas pozīcijas. “Lai nu kas, bet “Saskaņa” var justies droša. Arī pārējām partijām ir pietiekami stabilas pozīcijas. Latvijas Krievu savienība uz robežas – atkarīgs no faktora, kas ne vienmēr ir Latvijas kontrolē. Un tas ir atkarīgs arī no tā, cik daudzi aizies uz vēlēšanām. Ja aizies mazāk, tad viņiem būs lielākas izredzes,” pauda politologs.

12.Saeimas vēlēšanas notiks 4.oktobrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Šīs biedrenes izskats runā atklātu valodu- šizofrēnija !

 2. … Varbut tads variants ,varbut, pastaveja lidz atklajas neatklajama partijas programmas detalas un neatklajamie naudas ziedojumi …!

 3. ..ja kremlis kārtīgi aplies, novītusī krizantēma var nozvejot kādu plebeja balsi!

 4. Vai man, muļķim, kāds var pateikt, ar ko atšķiras Sudrabas kompānija no Šlesera veidojuma?

 5. Vai kāds “eksperts” ir iepazinies ar laimes lāča partijas programmu? Man nav gadījies lasīt, kaut gan zinu skaidri, ka par šo partiju nebalsošu.

 6. Man patīk, kā BNS “vajadzīgie” žurnālisti žonglē ar sabiedrisko domu! Paņem Ikstena pieļāvumu (pat ne domu!)vai teikto par Sudrabu, pievieno Kažokas sacīto un viedoklis gatavs! Tas žurnālistam liekas tāds sīkums, ka Sudrabai ir miglaina programa un cilvēku loks nav apzināts, bet galvenais, ka Ikstens tā spriedelējis. Kam tad jūs cenšaties aizmālēt acis: ja vēlētājam, tad tas neies cauri, jo šī dāma jau sevi ir skaidri pozicionējusi Šlesera un SC lauciņā.

 7. Man šķiet, ka šī vecene (kura izskatās itkā viņa būtu norījusi mušu) labi iederētos pie Mitrāfanova un Pļinera.

 8. Man šķiet, ka šī vecene (kura izskatās itkā viņa būtu norījusi mušu) labi iederētos pie Mitrāfanova un Pļinera.

 9. Prieks par plaukstošās teritorijas, Latvijas, komentētāju šodienas apjūsmošanu. Jūsu sajūsmai, tomēr, būs dabisks gals…

 10. Daudzu gadu garumā, kamēr Sudraba vadija Valsts kontoli, tā ne reizi netika manīta ne tikai Saeimā, bet arī publiskajā presē, ne ar vienu priekšlikumu valsts izzagšanas mazināšanai.Neticu, ka cilvēks, kurš lielākajā mūža daļā nav neko taustāmu izdarijis, spēs paveikt kaut ko.

 11. Uzskatu, ka ši Sudrabas “izceptā no sirds Latvijai” ir pielīdzināma SC un faktiski darbojas tā paspārnē, šogad izvēlos balsot par NA, jo Vienotība ir sapinusies savā augstprātībā un sadrumstalotībā tā ir atsvešinājusies no manis, kā latvieša, tad vēl šis bezjēdzīgās ministru atlaišanas, kurām neredzēju nekāda pamata, ja paši smērējas un par to ieknābj, tas nav pamats normālai diskusijai un ministru atlaišnai. Ar Cilinska atlaišanu vispār bija abpsurds.

 12. Ja Sudrabai ekskortā nebūtu līdzi kaut kāds pensionārs ar apšaubāmu reputāciju, tingeltangeļu dziedone, tad jau varētu domāt.

 13. Ja Sudrabai ekskortā nebūtu līdzi kaut kāds pensionārs ar apšaubāmu reputāciju, tingeltangeļu dziedone, tad jau varētu domāt.

 14. Latvijai nevajag nevienu no šiem veco padomiešu grupējumiem. Un nelojālais oportūnists Bordāns nemaz nav labāks. Vienīgi NA ar savu stāju ir pierādījusi, ka tai rūp Latvija.

 15. Ļoti nopietni skatos uz Bordāna partiju.
  Kaut kam jau jātic ir šajā valstī.
  Zināmā atturība, ar kādu projecējas bijušā tieslietu ministra vadītā
  partija, rada ticību un cerību.

 16. Panākumus gūs ne tikai ” No sirds Latvijai” bet arī “Rozes sen jau vītušas” !!!

 17. Ka tik ar Sudrabas sirdslatviju nesanāk tas pats, kas ar eiro(p)grigauli! Ievēlēt ievēlējam, bet kam viņa tur vajadzīga? Pirmā līdz šim brīdim nevar pozicionēties ne ar darbības plānu, ne dalībniekiem, otrā – tai Eiropā – vienkārši bēg no klaušinātājiem un acīmredzot arī no saviem vēlētājiem. Kad mēs iemācīsimies atšķirt graudus no pelavām un politiskus bļaurus no ekonomikas un tautsaimniecības saparatējiem.

 18. Sudraba Latvijas Saeimā būs tas pats, kas Grigule Eiroparlamentā… Bezjēdzīga rosīšanās un putniņi bēniņos!

 19. Ušakovs, Sudraba, Godmanis, Cvetkova… – visi šie, alkatības vadītie vairāk domā par savu personīgo materiālo labumu (piem., Sudraba ne velti jau iesaistīta (ak, nabadzīte, – nezināja, kur lien!) miljonu vērtos “projektos”), pārtiek no shēmām un Putina pamestām drupačām. Nožēlojami ļautiņi. MUMS TĀDUS NEVAJAG!

Draugiem Facebook Twitter Google+