×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
8. janvāris, 2016
Drukāt

Eksperts: Putins Ukrainu turpinās veidot par projektu (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins arī šogad Ukrainu turpinās veidot par projektu, šodien Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) organizētajā žurnāla “Laiks Pasaulei” ikmēneša diskusijā sacīja institūta direktors Andris Sprūds.

Viņš norādīja, ka līdz ar militārajām aktivitātēm Ukrainā daudziem bija bažas par karu, taču tagad bēgļu un terorisma problēmu dēļ Ukrainas tēma ir atvirzījusies otrajā plānā. Tas liecina par īsu atmiņu, tāpēc ir svarīgi atcerēties, ka šis reģions ir nozīmīgs un nevajadzētu to aizmirst. “Ģeopolitika nekur nav aizgājusi,” uzsvēra Sprūds.

Atziņā, ka “Krievija ir liktenis, bet Ukraina ir projekts”, šobrīd ir jautājums, vai Ukraina no projekta kļūs par likteni, sprieda eksperts.

“Es domāju, ka, no vienas puses, Krievija ir kalkulējoša, un Putins kalkulē, taču viņam jāturpina uzturēt imidžu, ka viņš nepiekāpjas. Negribas domāt, ka viņš ies tālāk Ukrainā, taču viņš turpinās spēlēt, Ukrainu veidot par projektu,” piebilda Sprūds.

Runājot par šī gada izaicinājumiem, Sprūds norādīja, ka šobrīd valda “globālās turbulences” laikmets un nav nekādu priekšnoteikumu, lai šī turbulence mainītos. Latvijai gan šīs turbuleneces ir gājušas cauri un mūs nav aizķēris negatīvisms, pauda eksperts.

Šogad aktuāli izaicinājumi būs Eiropas Savienības nākotne – “tās plīšana pa vīlēm” vai kļūšana par spēcīgāku savienību, NATO samits, ASV prezidenta vēlēšanas, nesaskaņas starp Saūda Arābiju, Ķīnas ekonomikas nākotne un citi temati, norādīja Sprūds.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Eiropa ir pērkama ( vadoņi ar vietām gāzes valdēs, vīna pagrabos ) . Tikai paši ukraiņi ir problēma un tāpēc tos saukā par fašistiem, jo neļauj Putina atbrīvotājiem ”atbrīvot”. Pati Eiropa piekāpās un vairs kaut kā negrib dzirdēt par 1994. gada Budapeštas līgumu, ja arī runā tad piekāpīgi ….

  2. Viņš jau ietu tālāk Ukrainā, ja viņam ļautu, bet ukraiņi neļauj un to viņš nebija ne gaidījis, ne paredzējis. Par Putina nopelniem Krievijas labā: pateicoties savai avantūristiskajai politikai viņš ir iztukšojis valsts kasi un kā saka paši krievu eksperti, šogad beigsies arī uzkrātās finansu rezerves. Nikolajam tie skaitās nopelni valsts labā! Bet sekas tam būs un jau 2016. gadā! Viņš ir sanīdies ar visu pasauli, arī Eiropu, no kuras nāca lielākā nauda par pārdoto gāzi un naftu. Eiropai viņš ir atvēris acis, kas īstenībā ir Putina Krievija un tas tiešām ir viņa nopelns, to nevar noliegt. Tāpat avantūra Sīrijā, kur viņš solīja panākumus 2 mēnešos, bet šo panākumu taču nav! Un uz šī fona vēl veidot kaut kādus projektus Ukrainā vienkārši nebūs iespējams, aiz lielas bijības nevajag te pārspīlēt Sprūda kungs!

  3. Protams,ka Nikolajs51cenšas latvijiešiem iestāstīt,ka izdzimteni Vladimiru Vladimira dēlu Putinu iemīlējuši kādi 20 procenti Latvijā dzīvojošo latviešu.

  4. Jūs varat apgānīt Putinu cik jums,bet,to ko viņš dara,pirmkārt ejropas un krievijas labā,ir grūti noliegt. Putina reitings,pēc kaut kādas aptaujas Latvijā, ir 60% pret,bet 40% par.Jautājums-kuram politiķim Latvijā būs vairāk par 10%????.

Draugiem Facebook Twitter Google+