Mobilā versija
-3.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
10. februāris, 2016
Drukāt

ES dibinātājvalstis apspriež krīzes risinājumus (2)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Sešu Eiropas Savienības dibinātājvalstu ārlietu ministri vakar tikās Romā, lai spriestu par to, kā palīdzēt savienībai izkļūt no problēmu purva, kurā tā ir iestigusi.

ES šobrīd sastapusies ar vairākām krīzēm – tā cenšas novērst Britānijas aiziešanu no ES, atdzīvināt stagnējošo tautsaimniecību, saglabāt Šengenas bezrobežu zonu imigrantu pieplūduma un terorisma draudu apstākļos. Ministri arī diskutēs par Eiropas integrācijas restartēšanu un centieniem atrast iedarbīgu un vienotu atbildi pašreizējiem izaicinājumiem pirms nākamgad gaidāmajām ES 50. gadadienas svinībām, pavēstīja Itālijas Ārlietu ministrija. ES pamatprincipu apšaubīšana ir “spēle ar uguni”, pirms sarunām sacīja Vācijas ārlietu ministrs Franks Šteinmeiers, vienlaikus noraidot pieņēmumus, ka bloka nākotne būtu apdraudēta. Viņš arī sacīja, ka Britānijai nevajadzētu pamest ES. “Bez Apvienotās Karalistes mēs zaudēsim spēcīgu spēlētāju, un to es nespēju iztēloties. ES būs nabadzīgāka, vājāka un mazāk atvērta pasaulei. Tāpēc mēs strādājam pie kompromisa, kas vienlaikus nevar apšaubīt Eiropas līgumus,” viņš teica. Sarunu risināšana sešu dibinātājvalstu starpā ir Itālijas ideja. Itālijas premjerministrs Mateo Renci vēl pagājušajā mēnesī sacīja, ka lēmumu pieņemšanā nevajadzētu dominēt tikai Vācijai un Francijai – ES lielākajām un tradicionāli ietekmīgākajām valstīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. darbibas imitācija.

  2. kā ES ir palīdzējusi lv izkulties no nabadzības????
    likvidēja ražošanu….un kas vietā?-lidosta????

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+