×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
15. decembris, 2015
Drukāt

Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā svētdien kopā aicina Bluķa vakars

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šo svētdien, 20. decembrī, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā no plkst. 10 līdz 16 norisināsies Ziemas saulgriežu svētki un Bluķa vakars, LA.lv uzzināja muzejā.

Ziemas saulgriežu un Bluķa vakara tradīcijas mūsu tautai ir bijuši vieni no gaidītākajiem un jautrākajiem notikumiem. Ciemos iešana, vizināšanās ar kamanām, ja laikaapstākļi atļauj, masku darināšana un “maskoto” gājieni no sētas uz sētu, spēles un rotaļas, arī citas jautrības un, protams, kārtīga mielošanās. Savukārt bluķa vilkšana pāri laukiem un cauri sētām un tā sadedzināšana ir auglības un labklājības simbols.

Rotaļas un maskošanās ar folkloras kopām notiks no plkst. 12 ;īsz 16.330., un tām sekos bluķa sadedzināšana pļavā pie Priedes kroga. “Grodi” darbosies no plkst.12 līdz 13, “Garataka” – no plkst.13:15 līdz 14:15, “Krulla”, “Zvīgzna” – no plkst.14:30 līdz 15:30.

Nidas dūmistabā notiks sveču darināšanas darbnīca, Kurzemes zemnieka laidarā – maskošanās, Kurzemes sētas pretistabā – ķiistu meistarošanas darbnīca, Kurzemes sētā – senās spēles ar Aldoni Baldiņu; Mērsraga smēdē varēs izliet laimes, bet uz ceļa no Kurzemes zemnieka sētas līdz smēdei būs izstaigājams Ziemas svētku tirdziņš, kā arī notiks izjādes ar zirgu.

Vidējās paaudzes deju kolektīva “Saime” koncertu varēs noskatīties plkst. 15 Kurzemes sētā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+