×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. septembris, 2015
Drukāt

Finanšu skandāla ēna pār Latvijas Literatūras centru (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Literatūras centra vadītājs Jānis Oga.

Finanšu skandāla ēna pārklājusi Latvijas Literatūras centru, vēsta Latvijas Televīzija. Pārbaudēs secināts, ka Literatūras centrs nevar atskaitīties par 160 550 eiro izlietojumu, ko centram dažādu projektu īstenošanai VKKF pārskaitījis pēdējo divu gadu laikā, LA.lv telefonsarunā atzina VKKF Tradicionālās kultūras nozares un Filmu mākslas nozares kuratore Jana Vērdiņa.

VKKF direktors Edgars Vērpe: “Kādā brīdī pamanījām, ka atskaites nav īsti korektas, lūdzām izveidot atsevišķus kontus lielajiem projektiem, kas arī tika izdarīts. Tad pamanījām, ka netiek veikti maksājumi, kas jau bija jāveic ātrāk, kaut kādu iemeslu dēļ tiek kavēti, un aizsūtījām apskatīties revidentus. Secinājām, ka faktiski līdzekļi tiek pārskaitīt ne tādiem mērķiem, kā paredzēts.”

Pretenzijas pret līdzekļu izlietojumu LLC ir arī Kultūras ministrijai (KM), kas gaida no centra atskaites par pērn pārskaitītiem 100 000 un šogad piešķirtiem nepilniem 122 000 eiro, LTV sižetā norādīja KM valsts sekretārs Sandis Voldiņš.

Kultūras ministrija un Valsts Kultūrkapitāla fonds apturējuši plānotos maksājumus centra kontos, kuros, pēc Voldiņa datiem, kopā palikuši tikai simts eiro. Ja izrādīsies, ka līdzekļi nav izmantoti paredzētajiem nolūkiem, ministrija naudu prasīs atpakaļ likumā noteiktajā kārtībā, piebilda Voldiņš.

Vērdiņa norādīja, ka revīzija Literatūras centrā turpināsies līdz 2. oktobrim, un tikai tad būs iespējams konkrēti pateikt, vai problēmas ir nesakārtotā grāmatvedībā, vai arī nauda tikusi izlietota neatbilstoši piešķīruma mērķiem.

Centra vadītājs Jānis Oga sīkāk komentēt situāciju šobrīd nevēlējās, taču sarunā ar LA.lv norādīja, ka lielie projekti nav apdraudēti: “Jau šobrīd kolēģi devušies uz Gēteborgas Grāmatu tirgu, Latvijas stends būs arī Frankfurtē, tāpat notiks Prozas lasījumi.”

Viena no LLC dibinātājām, dzejniece Liāna Langa atzina, ka dibinātāji ir saņēmuši satraucošu informāciju par stāvokli Literatūras centra finansēs, un šodien sasaukta dibinātāju sapulce: “Mēs apspriedīsim centra padomes atbildību notikušajā, kā arī lemsim par strukturālām izmaiņām LLC pārvaldībā, taču pirms revīzijas noslēguma sīkāk komentēt notikušo nevaru.”

LLC pastāv jau kopš 2002. gada, tā uzdevums ir pārstāvēt Latviju starptautiskajos grāmatu tirgos, rūpēties par latviešu autoru darbu tulkojumiem, izdot žurnālu “Latvian Literature” un “Latvju Teksti”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jautājums Langas kundzei Atbildēt

    Vai tad tas viss notika vienā dienā, un, ja viņa būtu starp dibinātājiem kādā privātā uzņēmumā, kas apgroza SAVU nevis valsts naudu, viņa arī būtu tik nevērīga pret naudas plūsmu?

Draugiem Facebook Twitter Google+