×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
21. janvāris, 2014
Drukāt

“forte forte” šonedēļ sāksies Alvja Hermaņa zīmē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Copyright: Reinhard Werner Burgtheater Fotos zum einmaligen Abdruck freigegeben Vaeter_06: Gundars Abolinš

Laikmetīgā teātra programma “forte forte” un Alvis Hermanis šonedēļ atklāj Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas teātra programmu ar divām Alvja Hermaņa veidotām izrādēm, viņa daiļrades laboratorijai veltītu filmu un klātienes sarunām ar režisoru, portālu LA.lv informēja programmas kuratore Gundega Laiviņa.

Latvijas Jaunā teātra institūta rīkotā Laikmetīgā teātra programma “forte forte” ir Eiropas vadošo režisoru izrāžu sērija gada garumā, kas iekļauta “Rīgas 2014” tematiskajā sadaļā “Brīvības iela”. Tie ir mākslinieki, kuri pazīstami visā pasaulē sava unikālā rokraksta dēļ, un izrādes, kuru centrā ir indivīda un varas, personības un masu, mūsu savstarpējās attiecības uz lielo vēsturisko notikumu fona un gluži ikdienišķā kontekstā. Programma tiek atklāta ar latviešu režisoram Alvim Hermanim veltītu nedēļu no 25. janvāra līdz 1. februārim, kuras laikā būs iespēja noskatīties Minhenē un Vīnē tapušās izrādes “Vēlie kaimiņi” un “Tēvi”, dokumentālo filmu “Vairāk nekā dzīve” un piedalīties sarunās par Hermaņa teātri.

Ginta Grūbes veidotā filma “Vairāk nekā dzīve”, kuras pirmizrāde notiks kinoteātrī “Splendid Palace” 28. janvārī pulksten septiņos vakarā, ir dokumentāla liecība par teātra režisora Alvja Hermaņa darba metodi, iestudējot izrādes Latvijā un Vācijā. Tas ir stāsts par Jaunā Rīgas teātra, Minhenes Kamerteātra un Ķelnes teātra izrāžu varoņiem aktieru izpildījumā un viņu prototipiem dzīvē. Filma caur izrāžu “Vectēvs”, “Ķelnes afēra” un “Senču asiņu balss” tapšanas dokumentāciju ļauj ielūkoties Hermaņa teātrī, kura pamatā ir režisora un viņa aktieru kolektīvais darbs, un meklē atbildi uz jautājumu, vai īstā dzīve ir interesantākā par tās transformāciju teātrī un kāpēc režisors nolemj atteikties no paša radītās teātra metodes.

Savukārt lai skaidrotu Alvja Hermaņa teātra pozīciju Eiropas laikmetīgajā teātrī un dziļāk iepazītu režisora darba metodi, 31. janvārī un 1. februārī visi interesenti aicināti uz sarunām par Hermaņa teātri Jaunā Rīgas teātra mazajā zālē. Sarunās piedalīsies teātra festivālu un namu vadītāji, teātra zinātnieki, kritiķi, dramaturgi, aktieri un scenogrāfi no dažādām Eiropas valstīm, kuri ir pētījuši Alvja Hermaņa teātri vai piedalījušies tā radīšanā. 1. februāra rītā notiks Ginta Grūbes saruna ar Alvi Hermani. Sarunu tiešraide būs vērojama arī “Rīga 2014” mājas lapā www.riga2014.org.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+