Kultūra
Mūzika un deja

FOTO. Atklāts Operetes festivāls, krāšņākie koncerti vēl priekšā0

Foto: Juris Presņikovs

Piektdien, 12. jūlijā, Ikšķiles evaņģēliski luteriskajā baznīcā ar koncertu “Es vēlreiz teikšu, priecājieties!” atklāts 3. Starptautiskais Operetes festivāls.

Tajā ar skaistāko mūziku no latviešu un pasaules klasikas zelta fonda un gospelmūziku uzstājās Kristīne Prauliņa, Rīgas Gospelkoris, Raimonds Ozols, Operetes teātra jaunās balsis un Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Operetes festivāla atklāšanas koncerts

Baznīca festivāla atklāšanas dienā bija piepildīta, kas liecina, ka operetes žanrs ir aktuāls un pieprasīts arī šobrīd, norāda Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Jau vēstīts, ka 3. Starptautiskais Operetes festivāls notiks Ikšķilē no 12. līdz 14. jūlijam.

Tajā būs filmu lektorijs “Operetes laiks”, sarunas pie kafijas “Mendelim Bašam – 100” un pirmā 21. gadsimta oriģināloperete “Trīs zvaigznes. Zigfrīds”, bet jaunākie festivāla apmeklētāji varēs piedalīties teātra laboratorijā un paši iestudēt opereti.

Savukārt tie, kam patīk dejot, būs iepriecināti par Valšu vakaru, kurā stundas garā deju tūrē Operetes orķestris un Johana Štrausa mūzika valdzinās un aizraus valša un polkas ritmos.

Festivālu noslēgs Galā koncerts, kurā piedalīsies 13 solisti no sešām valstīm. Līdz ar solistiem Austrijas un Lietuvas operetes teātriem, Itālijas, Serbijas un Izraēlas klausītājiem būs iespēja redzēt un dzirdēt Latvijā iemīļotos solistus Sonoru Vaici, Lauru Purenu, Irmu Pavāri, Emīlu Kivlenieku, Nauri Indzeri.

Galā koncertā piedalīsies arī operetes dejotāji, bet spēlēs Operetes orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā.

Tāpat galā koncerta apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt solisti Antu Jankovsku, kura jau daudzus gadus strādā ārzemēs. Dziedātāja stāsta, ka viņu uz Latviju “velk” tieši iespēja piedalīties operešu izrādēs.

Anta Jankovska raidījumā “TV3 Ziņas” atzina, ka operete kā žanrs ir jautrāks un dzīvelīgāks, bet arī sarežģītāks par operu, jo tajā “jādejo, jākustas, ir simttūkstoš uzdevumu uz skatuves, un jābūt arī kaut cik ciešamam aktierim.”

Vakara noslēgumā būs Valšu vakars, kurā stundas garā deju tūrē Operetes orķestris un Johana Štrausa mūzika valdzinās un aizraus visus dejotgribētājus valša un polkas ritmos.

LA.lv