×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
18. novembris, 2013
Drukāt

Foto: Latvijā plaši atzīmē valsts 95.gadskārtu

Foto-LETAFoto-LETA

Svētku salūts par godu Latvijas Republikas Neatkarības proklamēšanas 95.gadadienai.

Pirmdien, 18.novembrī, visā valstī plaši tiek atzīmēta Latvijas Republikas proklamēšanas 95.gadadiena.

Latvijas 95.gadskārtas pasākumi iesākās plkst.9 ar ekumenisko dievkalpojumu Rīgas Domā, kur runu sacīja Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags. Plkst.10.30 sekoja svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa.

Pēc ziedu nolikšanas plkst.12 notika Saeimas svinīgā sēde, kur uzrunu teica Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V). Sēdē piedalījās arī Valsts prezidents Andris Bērziņš, Ministru kabineta locekļi un bijušie Augstākās padomes deputāti, kā arī diplomātiskā korpusa pārstāvji.

Savukārt pēc Saeimas svinīgās sēdes parlamentārieši un citi ļaudis 11.novembra krastmalā skatījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vienību militāro parādi, kas sākās plkst.13. LETA vēsta, ka NBS, Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu un Jaunsardzes vienību militāro parādi vērojuši tūkstošiem cilvēku.

Vakarpusē norisinājās nacionālās apvienības “VL-TB/LNNK” rīkotais svētku lāpu gājiens, lai pateiktos Latvijas valsts dibinātājiem un brīvības cīnītājiem. Gājiens notika jau vienpadsmito gadu, un tā rīkotāji lēš, ka šogad gājiens pulcēja vairāk nekā 12 000 cilvēku no dažādiem Latvijas novadiem.

Plkst.19 notika arī svētku svinīgais pasākums pie Brīvības pieminekļa, kur koncertēja Rīgas kamerkoris “Ave Sol”, profesionālais pūtēju orķestris “Rīga” un citi. Vēlāk pie pieminekļa svētku uzrunu teica Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Pēc tam sekoja svētku kulminācijas pasākums – uguņošana.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+