×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
13. jūnijs, 2016
Drukāt

FOTO: Latvijas meistardarbu parāde

Andas Krauzes fotoAndas Krauzes foto

Spītējot spēcīgām vēja brāzmām un lietum, sestdien, 11. jūnijā, uz “Praktisko Rokdarbu” organizēto meistardarbu parādi redakcijas telpās ieradās meistari un rokdarbnieki no tuvām un tālām vietām.

Visgarāko ceļu bija mērojusi izcilā mauču adītāja Solvita Zarupska no Ventspils, bet no Ances bija ieradusies gandrīz visa rokdarbnieku kopa “Paukers”. Viņi demonstrēja visdažādākos tapotājus (Pēteris-Ainis Krūmiņš), adījumus ar pērlītēm, kā arī mazās stellītes jostu aušanai (Aīda Mažāne), Tenerifes mežģīnes (Mirdza Priedkalne). Par vēsturiskajām P. Viļumsona stellēm klātesošajiem stāstīja Inese Mailīte no Madonas. Krāšņās Hāpsalas šalles bija atvedusi Daiga Vintere no Lielplatones. Pasākumā piedalījās arī amatu meistare Dzintra Ozola (ar izšuvumiem) un Tamāra Brieze (ar pērļu adījumiem). Dažādus rokdarbus (tamborējumus, mezglojumus, frivolitē un īru mežģīnes) rādīja TLMS “Rītausma”, kā arī Biruta Bīriņa, Dagnija Liepa u.c. Bija liels prieks par saīsināto kārtu adījumiem, kurus darinājušas Ineta Krastiņa un Anta Brača no TLMS “Atkalnis” un “Baiba”.

Par tekstilmozaīku atnākušos ieinteresēja tekstilmākslinieces Lolita Sīmane un Inese Semjonova. Pasākumā piedalījās arī jaunajā “Praktisko Rokdarbu” numurā intervētie cilvēki – Helēna Vasiļevska (ar moderniem tamborējumiem) un Zanda Milzarāja (ar sudraba rotām). Savu prasmi un veikumu žurnāla lasītājiem izrādīja 17 meistari. Atvadoties visus interesēja tikai viens jautājums: kad atkal būs šāds pasākums? Turpiniet žurnālu abonēt vai iegādāties preses tirdzniecības vietās – un uzzināsiet par turpmāko tikšanos rudenī.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+