×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
28. aprīlis, 2015
Drukāt

FOTO: LU Botāniskajā dārzā plaukst gleznās magnolijas (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā sākas magnoliju ziedēšanas laiks – pamazām plaukst zvaigžņu, Kobus un Lēbnera magnolijas, informē botāniskajā dārzā.

Aprīļa pēdējās dienās un maija brīvdienās tās būs pilnos ziedos. Savukārt maija vidū gaidāma Sulanža un Huanga magnoliju ziedēšana. Visas ir Āzijas izcelsmes magnolijas un zied pirms lapu parādīšanās – lieliem, baltiem ziediem. Kolekcijā esošie koki ir līdz pat 60 gadus veci, tādēļ tagad tie apskatāmi visā krāšņumā.

Dabā magnoliju dzimtas koki aug Dienvidāzijā un Ziemeļamerikā, galvenokārt tropu un subtropu joslā. Koki ir estētiski dekoratīvi ar lieliem, izteiksmīgiem ziediem, tādēļ tie introducēti arī Eiropā, sevišķi dienvidu un rietumu daļā. Latvija ir viens no tālākajiem ziemeļu punktiem, kur apstādījumos iespējams audzēt atsevišķas izturīgākās sugas un šķirnes. LU Botāniskajā dārzā ir lielākā magnoliju kolekcija Latvijā – lauka ekspozīcijā ir 17 dažādas sugas un šķirnes.
LU Botāniskā dārza apmeklētājus šajā laikā vēl priecēs vēlu ziedošās acālijas. Savukārt Augu māju vestibilā līdz 4. maijam ir apskatāma kaktusu izstāde.

Plašāka informācija: www.botanika.lu.lv

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tiešām botāniskajā dārzā ir gleznas?

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +7.2
Alūksne +5.8
Daugavpils +10
Saldus +5
Liepāja +4.4
Jelgava +7
Ventspils +5.1
Limbaži +6
Madona +7
Rēzekne +7
Draugiem Facebook Twitter Google+