×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
27. septembris, 2012
Drukāt

Francijas politiķis kritizē pret baltajiem vērsto rasismu

Foto - AFPFoto - AFP

Žans Fransuā Kopē, kas kandidē uz konservatīvās Tautas kustības savienības (UMP) līdera amatu, publicējis pamfletu, kurā kritizē Francijā izplatīto pret baltajiem vērsto rasismu.

Kopē, kurš šobrīd ieņem partijas ģenerālsekretāra amatu un cer, ka pēc diviem mēnešiem tiks ievēlēts par UMP priekšsēdētāju, atzinis, ka, runājot par rasismu, kas vērst pret baltajiem, viņš “pārkāpj tabu”. Kopē pamfleta “Manifeste pour une droite décomplexée” (“Manifests labējo attaisnošanai”) izvilkumus publicējis žurnāls “Le Figaro”. Tajos Kopē atstāsta gadījumu, kuru piedzīvojusi kāda sieviete viņa dzimtajā Mo pilsētiņā. Kādu dienu viņa, atverot durvis, ieraudzījusi pusaudzi, kurš iespraucies mājā, kur nolaupījis saimnieces dēla spēļu konsoli. Pēc pārrunām ar iebrucēja vecākiem un vairākiem kaimiņiem, cenšoties atgūt nolaupīto konsoli, vienīgais, ko viņa panāca, bija uzsauciens: “Ja tev kas nepatīk, pazūdi, tu, gallu sieviete!” “Tas ir tikpat nepieņemami kā cita veida rasisms, un mums par to jārunā, tāpat kā mēs nosodām visas citas diskriminācijas formas,” uzsver Kopē.

“Šādas lietas nav acīmredzamas, ja jūs dzīvojat Parīzē, mediju un politikas sfērā, kur vairums direktoru ir francūži un baltie, kas dzimuši francūžu ģimenēs,” norāda politiķis. “Šajos mikrokosmos dažādības trūkums ierobežo krāsaino vai ārvalstu izcelsmes cilvēku klātbūtni. Taču paraudzīsimies uz mums priekšā esošo realitāti – pretēja situācija sastopama daudzās priekšpilsētu apkaimēs.” Pamfletā runāts arī par izglītības sistēmu, pārspriesta bijušo konservatīvo līderu Nikolā Sarkozī un Žaka Širaka darbība, kā arī izklāstīta UMP nākotnes vīzija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+