×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
7. oktobris, 2016
Drukāt

NATO ģenerālis Bredšovs novērtē Latvijas iepirkto bruņutehniku un armijas spējas (8)

NATO Sabiedroto spçku augstâkâs virspavçlniecîbas Eiropâ komandiera vietnieks ìenerâlis Adrians Bredðovs (Adrian Bradshaw).  27/09/2016 foto: Valdis Semjonovs/Latvijas Avîze/NATO Sabiedroto spçku augstâkâs virspavçlniecîbas Eiropâ komandiera vietnieks ìenerâlis Adrians Bredðovs (Adrian Bradshaw). 27/09/2016 foto: Valdis Semjonovs/Latvijas Avîze/

NATO sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā komandiera vietnieks ģenerālis sers Adrians Bredšovs intervijā vērtē Latvijas Nacionālo bruņoto spēku spējas un to, kāda būtu atbilstošākā rīcība, atbildot uz Krievijas provokatīvajām darbībām.

– Kas mainīsies, kad Latvijā tiks izvietots NATO sabiedroto spēku bataljons Kanādas vadībā?

– Tas apliecina ļoti būtisku apņemšanos – karaspēks no otras Atlantijas okeāna puses garantēs drošību un aizsardzību Eiropas valstij, kura ietilpst aliansē. Tas tieši norāda, ka NATO ir transatlantiska alianse, un parāda, ka Kanāda un ASV iesaistās Eiropas aizsardzībā. Arī militāri tas ir reāls spēks, lai tiktu galā ar ierobežotu konvencionālu militāru iebrukumu. NATO lēmums ļoti acīmredzami norāda, ka ikviena konvencionāla naidīga darbība, kas tiks vērsta pret Latviju, ir vērsta arī pret visu aliansi.

– Krievija regulāri rīko “pēkšņos vingrinājumus” (“snap exercises” – angļu val.) netālu no Baltijas valstu robežām, gar valsts teritoriālo ūdeņu robežu kursē Krievijas militārie kuģi un iznīcinātāji. Jūsuprāt, kāda ir atbilstošākā atbilde šādām agresīvām Krievijas darbībām?

– Vislabākais ir saglabāt vēsu prātu, palikt nelokāmi uzticīgiem kolektīvās aizsardzības principam un tam, ka mēs esam aizsardzības alianse. Mēs neatbildam uz negaidītām agresīvām aktivitātēm, taču paliekam nelokāmi uzticīgi mūsu principiem. Ja arī kāda agresija notiks, mēs atbildēsim ar lielu apņēmību.

– Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers uzsvēris, ka nepieciešama savstarpēja ieroču kontrole starp NATO un Krieviju. Kā jūs lūkojaties uz šo ideju?

– Jebkas, kas var vecināt caurspīdīgumu un savstarpēju uzticību, ir laba lieta. Krievija pašlaik tērē milzīgu naudu aizsardzībai, neproporcionāli tās vajadzībām palielinot savas militārās spējas. Mēs vienmēr esam veicinājuši aktivitātes, kas ir vērstas uz ieroču kontroli – visas NATO valstis ir parakstījušas līgumu par konvenciālajiem spēkiem Eiropā (CFE), kura mērķis ir arī ieroču kontrole, lai izvairītos no jaunas bruņošanās sacensības. (Krievija no šī līguma saistībām ir atteikusies. – Ģ. V.). Šobrīd mums ir svarīga atturēšanas politika, un ir būtiski, lai Krievija to saprot.

– Kā jūs vērtējat Latvijas bruņoto spēku spējas?

– Esmu bijis saskarē ar Latvijas NBS karavīriem starptautiskajās operācijās Irākā un Afganistānā. Jūsu armiju raksturo augsta profesionalitāte, mērķtiecība un apņemšanās. Latvijas NBS sniedz lielu ieguldījumu NATO.

– Bet kādas ir jūsu domas par Latvijas NBS spējām stāties pretim iespējamai Krievijas agresijai?

– Esmu pilnībā pārliecināts, ka Latvijas NBS ar milzu apņēmību cīnīsies pret iespējamu konvencionālo agresiju. Tāpat esmu pārliecināts, ka jūsu armija šādā gadījumā izmantos apvidus priekšrocības. Tāpēc ir veikti attiecīgi militārās tehnikas iepirkumi. Kamēr darbojas sabiedroto saistības palīdzēt Latvijas aizsardzībai, NBS apņēmībai aizstāvēt valsti nevajag mazināties.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Ja “sabiedrotie”neredz okupantu armiju LV, ja neredz latviešu stāvokli savā dzimtenē, ja neredz, ka svešo vergi un kremļa sulaiņi varu sagrābuši, tad kāda jēga no kliķei prasītā 2% IKP, kas nonāks kremļa spiegu un diversantu rokās un atkal cietīs labākie latvieši – ASV “sabiedrotie”, bet patiesībā iznīcināmie un visu nodotie patrioti!!!

 2. возьми Боже,что нам не гоже.”Контракт с Латвией позволил британским военным сэкономить на дорогостоящей утилизации CVRT или их модернизации. Данные бронемашины состоят на вооружении Великобритании с 1970-х годов.”

 3. Безумные фанатики

 4. Labāk Bredšovs būtu, kā īsts sabiedrotais novērtējis psrs okupantu atvašu skaitu DP, policijā, robežsardzē, armijā un valdībā – pašvaldībās un skaitliski daudzajās privātajās apsardzes firmās bruņotos viņu “zaļos vīreļus”! Un vismaz KAUT REIZI ASV vadības vārdā publiski pajautājis, kāpēc te – ASV sabiedroto NATO valstī ir pēc psrs militārās okupācijas izbeigšanās saglabāti un centīgi pieturēti simtiem tūkstoši psrs agresorvalsts okupanti un civlilokupanti – milzīga nelojālo un naidīgo elementu piektā kolonna, skaitā gandrīz tikpat liela , kā no tiem atbrīvotie pamatiedzīvotāji! Elementāri loģisks jautājums, kuru nespēj izdvest NEVIENS no LV VALDĪBAS un NEVIENS no SABIEDROTAJIEM 26.gadu garumā?!!!

 5. Krievija karu zaudēs, ja to uzsāks…tā būs gulbja dziesma uz ezera… tāpat kā to zaudēja kādreiz “melnie pulkveži”.

 6. Ты смотри какой «голубь мира» выискался. А не тот ли это генерал, который предрекал нам здесь ядерную войну в случае конфликта с Россией? Доброжелательный такой дядечка. Или тот был другой? Путаю я этих любителей побряцать словами и оружием, все они для меня одинаковы.
  Балтийское море небольшое, прибрежных стран много и корабли шастают по нему часто, да и Калининград рядом. И не надо каждый раз бить тревогу и класть в штаны, штанов не напасёшься. А от предложения включать транспондеры НАТО же сама и отказалась. В Адажи учения чуть ли не каждый месяц проводят, масштабы конечно не те, но всё же. И как же было английскому генералу не похвалить эти самоходные гробы, от утилизации которых мы избавили английское военное ведомство. Одного батальона для войны с Россией конечно не хватит, но вот для усмирения голодных бунтов местного населения даже очень достаточно. Ну называть драки футбольных фанатов проявлением гибридной войны для генерала это несеръёзно и не профессионально. Со стороны журналиста просто провокационно.

 7. admirālis Benbovs Atbildēt

  kas nu tas par seru, kaut kāds nodīdījies večuks bredšovs bez mazākās sajēgas..tādi mūk no petardes blīkšķa..tāds pat ēzelis kā kerzons ..

  • Cik labi,ka mums ir tāds “admirālis” benbovs.Citādi jau likās ka riešanu esam atstājuši tikai tādiem izdzimteņiem,kā grafists un oļegs.

Draugiem Facebook Twitter Google+