×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
7. jūlijs, 2012
Drukāt

Grieķija lūdz divu gadu atelpu aizdevuma programmas izpildei

Foto - AFPFoto - AFP

Grieķijas premjerministrs Amtonis Samars, izklāstot parlamentā savas valdības programmu, paziņoja, ka šodien lūdzis Eiropas Savienību un Starptautisko Valūtas fondu (SVF) dot divu gadu ilgu atelpu aizdevuma programmas nosacījumu izpildei.

 

Apmaiņā Samars apsolījis, ka viņa jaunizveidotā valdība ievēros fiskālo disciplīnu, kas no tās tiek prasīta. “Mēs lūdzām programmas precizēšanu,” sacīja Samars. “Mēs vēlētos vienošanos ar saviem partneriem un kreditoriem par to programmas aspektu grozīšanu, kas varētu vēl vairāk padziļināt Grieķijas recesiju. Mēs mainīsim visu, kas rada bezdarbu.” Vienlaikus viņš paziņoja, ka valdība gatavojas īstenot vēl plašāku privatizācijas programmu nekā solīts starptautiskajiem aizdevējiem.

Restrukturējot Grieķijas sabiedrisko sektoru līdz gada beigām tiks apvienoti vai slēgti vairāki valstij piederošie uzņēmumi, norādīja premjers. Vienlaikus iecerēts paātrināt privatizāciju, un cita starpā tas attiecas uz nacionālo dzelzceļa uzņēmumu un stratēģiskajām elektrostacijām. Viņš arī uzsvēra, ka Grieķijas vieta esot eirozonā, lai gan daži “centušies to apdraudēt”. Samars apsolīja arī nodokļu amnestiju tiem grieķiem, kas savus kapitālus “repatriēs”. Paredzēts, ka svētdien notiks uzticības balsojums Samara valdībai, kuru, kā tiek prognozēts, tā izturēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+