×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
12. jūnijs, 2014
Drukāt

Troksnis sacelts liels. Saruna ar Ivetu Griguli (12)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Iveta Grigule

“Latvijas Avīzē” viesojās tikko par Eiroparlamenta deputāti ievēlētā IVETA GRIGULE (ZZS), kuras vēlēšanu kampaņa pievērsa lielu sabiedrības uzmanību, bet redakcijā ar viņu sarunājās Voldemārs Krustiņš un Egils Līcītis.

V. Krustiņš: – Grigules kundze, stāvoklis ir iegūts – esat Briseles deputāte. Kādus panākumus piecu gadu mandāta laikā gribat sasniegt Eiroparlamentā?


I. Grigule: – Eiroparlamenta deputāta pilnvaras un iespējas ir ļoti lielas, bet jābūt gribēšanai, enerģijai un zināšanai, ko ar to visu darīt. Pamatlietas, ko solīju vēlētājiem, ir – maksimāli turēties pretī ES federācijai un uzsvērt, ka nacionālas valstis ir savienības kodolā un pamatā. Ja būs stipras nacionālas valstis, tad būs spēcīga arī savienība.

– Negribat, lai Brisele pārvērstos par Maskavu?


– Tādu “centralizāciju” negribam, bet daļa eirokrātu gan vēlētos uz to iet straujiem soļiem. Mēs gribam Latvijā paši lemt, kā te dzīvosim, gribam, lai Latvija būtu vienlīdzīga ar pārējām Eiropas valstīm. Principos! Ja tie paši zemnieki “vecās” valstīs saņem vienu summu, tad Latvijas lauksaimniekiem jāsaņem tāds pats atbalsts. Vajadzētu atteikties no dalījuma, ka solidārā valstu saimē ir “vecākie biedri” un “jaunākie brāļi”. Mēs tomēr saprotam, ka Latvija iestājusies līdzvērtīgu valstu savienībā, turklāt atrodas tur jau ilgāk par 10 gadiem.

– Tie “mēs” būtu Zemnieku savienība?


– Mēs – tie esam mēs visi Latvijā. Un, protams, arī Zemnieku savienība. Tāpēc ceru, ka darbā Eiropas Parlamentā būs atbalsts no septiņiem Latvijas deputātiem. Astotā – Ždanokas kundze – acīmredzot nepievienosies, jo mandātu saņēmusi teritoriāli. Zaļo un zemnieku savienība pirmoreiz ieguvusi eiroparlamentārieša vietu, un tas ir nozīmīgs apvienības panākums. Un gribas domāt, ka septiņi deputāti no Latvijas, lai kurās politiskajās grupās strādādami, tomēr varēs vienoties Latvijai svarīgo jautājumu atbalstam. Pēc tam jāmēģina panākt vienošanos ar citu valstu kolēģiem un jāvirzās soli pa solim uz priekšu. Vismaz es dodos uz Briseli ar lielu apņēmību un možu garu.

E. Līcītis: – Viena no vēlētāju skepsēm bija, ka ar tik mazu pārstāvību Latvija neko daudz augstos varas koridoros nepanākšot. Jūs jau bijāt “iepazīšanās” braucienā, un kā Brisele uzņēma enerģisku deputāti no Latvijas? Ar atplestām rokām?


– Man ir bijušas sarunas ar vairāku politisko grupu vadītājiem, uzklausīju piedāvājumus par iespējamo sadarbību. Pat viens deputāts parlamentā ir vērtība. Grupas cenšas piesaistīt pārstāvjus, lai palielinātu savu ietekmi, “celtu akcijas” un svaru starp vairāk nekā 700 deputātiem. Tā kā “zemnieki” darbosies Briselē pirmoreiz, piedāvājumus rūpīgi izsvērsim, izvēle nebūs viegla. Spriedīsim kopā ar ZZS vadību.

V. Krustiņš: – Vai tad “Vienotības” vadošie biedri jūs nav aicinājuši pie “sava galda”?


– Visi deputāti ir vienlīdz “vadoši”. Visus ir ievēlējuši cilvēki. Mūsu vēstniecībā Briselē tikām sapulcināti, lai izrunātu “darba dalīšanu”, bet Tautas partijas grupā, kur iekļāvušies “Vienotības” četri biedri, es nestrādāšu. Mēģināsim sadarboties, pozicionējoties kā “mēs no Latvijas” un saskaņojot individuālās aktivitātes katrs savā grupā, lai tās būtu mūsu valsts nacionālajās interesēs.

– Grigules kundze, man jājautā par naudas izdevumiem jūsu priekšvēlēšanu kampaņai. Ziedojuši ievērojami cilvēki, ziedojuši daudz…


– … un troksnis sacelts arī liels! Bet žurnālisti zina, ka ar trim klikšķiem KNAB mājaslapā var sameklēt pilnu ZZS ziedotāju sarakstu.

– Jā, bet kāpēc viņi partijai deva naudu!


– Vēlēšanu gadā itin visas partijas stipri nopūlas piesaistīt naudas devējus. Aktivizē savus biedrus, aktivizē uzņēmējus. Turklāt Eiroparlamenta vēlēšanas ir tikai pirmā vēlēšanu fāze, kas uzņēmējus interesē krietni mazāk par sekojošām nacionālajām vēlēšanām. Taču nopietna varas partija, kas nespētu pārvarēt 5% barjeru pavasarī, nevarētu cerēt uz teicamu startu rudenī. Līdz ar to tas ir pasākumu komplekss. Tā atbalstītāji darījuši iepriekš, tā viņi rīkojās arī tagad. Un vai tad “Vienotībai”, Repšes partijai nav daudz iespaidīgāks ziedojušo uzņēmēju saraksts? Nauda tiek ziedota partijām likumā atļautā veidā. Uzņēmēji iegulda, jo viņiem interesē stabilitāte un prognozējamība valstī. Un Zemnieku savienība ir gan stabila, gan prognozējama partija.

VISU INTERVIJU LASIET ŠEIT

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. LA! Iesaku ieviest blakus virsrakstam balsošanu ar plusiņiem un mīnusiņiem – Jūs ātri savāktu lasītāju viedokļus par šādām cērmju reklāmām

 2. Interesanti, kāpēc intervijā Grigulei nekā nebija ko paskaidrot par savai reklāmai nelikumīgi no valsts izkrāptajiem transporta tēriņiem? Tagad, kad tiks saņemta lielā eiroparlamentārietes alga, būtu jāprotas kauns un nauda valstij jāatmaksā.
  Pārstāvot zemniekus, intervijā ne vārda netika bilsts par nodomu Briselē panākt lauksaimniekiem lielākus platību maksājumus un citas laukiem svarīgas vajadzības. Vai tad atkal par to būs jārūpējas S.Kalnietei?

 3. laikam izlaupīs ES bankas

 4. Man prieks par viņu! Bet tie kas negatīvi izsakās…. kapēc paši nemēğināja? Pārāk vāji esat?

  Juris B.B.

 5. Skatoties no VakarEiropas:
  iisti nesaprotu, par ko iet ciininjsh? Es redzu vienu aktiivu ZZS paarstaavi, kura GRIBEEJA ciiniities par savu vietu ES, un arii izciiniija! Apsveicu, par ko ir cepshanaas? Par kaut kaadu kautriigu kolhoza slauceeju neviens nebalsoss- un kaapeec lai balsotu? Kolhozniece-pskp kongresa delegaaate?? Gribules kdze izciiniija savu mandaatu, izciiniija no Jums!!! Kur ir probleema??? Kautriiga tautumeita vai tautas dziesminiece POLITIKAA NAV VaJADZIIGA!!! Var doties maajaas uz fermu, izslaukt govis, papleest kaajstarpi un ljaut savam vecim atviegloties… mums vajag politikaa shaadas slauceejas??? Tikmeer, kameer Gribule ir par LATVIJU, vinja ir OK!!! Un lauku akmanaataajaam un vaimanaataajaam – oraalaas un anaalaas atveres CIET!!! CIETI!!!

 6. Nožēlojami ir tie, kuri balsoja pa šo gribu, kā arī tie, kuri neaizgāja līdz iecirknim un nenovēlēja. Tādēl tagad atkal 5 gadus EP būs tādi Latvijas ienaidnieki kā žadonok un mamikim, plus arī gribul. Ļoti patīkami būs 5 gadus klausīties par to, kādus melus atkal izgāzuši pār Latviju? Izskatās, ka tas jau nevēlētājiem ļoti patīk. Un kāpēc tiek pausts tāds sašutums par “īsteno LATVIJAS AIZSTĀVJU” ievēlēšanu? Tiem, kuri neaizgāja vēlēt, vispār nav nekādu tiesību paust tagad tādu sašutumu. Pateicoties tādiem, kā jūs, tagad atkal būs jāpiedzīvo kauns par minētajiem, kuri pārstāv Latviju EP. Nožēlojama lumpeņu tauta.

  • nožēlojami tie ,kas norej Griguli,bet slavē mazspējīgo memuli dombrovski.Neviens par dombrovski Latvijai .launuma nav nodarījis,par ko mums nāksiet vēl gadu desmitus.Diemžēl….

 7. Stabs,stabs,mājā,māja,Grigule,Grigule..un.tt. .Man jau no tās pašreklāmas nelabi palika,aš galva sagriezās ,tiko izdirdēju pa radio uzreiz slēdzu ārā,tāpat kā Šlesera reklāmu! Kā var cilvēks var būt tik melīgs,liekulīgs un varas kārs!

 8. Ivetas kundze, mēs tagad esam facebookā draugi, ja, es domāju?

 9. Žēl, ka tā “čaklā bitīte” būs Briselē un tur palaidīsies slinkumā.

  • Kāpēc lai šī sparīgā kundze tagad nepalaistos slinkumā?
   Lai atpūšas! Nu jau 800 Ziemassvētku kartiņas jūrmalniekiem nebūs jāraksta, uz “Mājas Viesa” un rokdarbnieču žurnālu vākiem par vietu nebūs jācīnās, arī mikroautobusu aizmugures būs nomazgātas…
   Tā kā – saldu dusu, jaukā Ivetiņa! Aldziņu izcīnīji… Malacis! Saldu dusu!

Draugiem Facebook Twitter Google+