Foto – AFP/LETA

Gulbis trīs taibreikos pārspēj Berdihu 0

Par Vimbldonas atklātā tenisa turnīra vīru vienspēļu pirmās dienas lielākās sensācijas autoru kļuvis Ernests Gulbis, kurš trīs setos ar 7:6, 7:6, 7:6 pārspēja ATP ranga septītās vietas īpašnieku čehu Tomašu Berdihu.

Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā
7 produkti, kurus nedrīkst otrreiz sildīt: tie var nodarīt būtisku kaitējumu veselībai 40
Kadirovam daudz nav atlicis – viņš mirst. Čečenijas līdera nāve var ievilkt Putinu jaunā karā

Līdzšinējās trīs savstarpējās spēlēs Gulbja kontā bija viena uzvara, tomēr šo spēli pārliecinoša favorīta lomā sagaididīja Berdihs. Gulbis, kuram pēdējā laikā zaudējumi bijuši vairāk kā uzvaras un papildus vilšanos sagadājusi netikšana uz Londonas olimpiādi, visiem pierādīja, ka pulveris vēl sauss un aizvadīja vienu no savām labākajām spēlēm pēdējo sezonu laikā.

Laba serve, turklāt ar augstu pirmās serves procentu – uz zāles laukumiem tā ir gandrīz puse no panākuma. Spēles pirmajos geimos Ernestam laukuma bija te par īsu, te par šauru, taču serve lidoja lieliski. Trīs eisi pirmajā geimā pie savas serves, vēl divi nākamajā. Berdihs atbildēja līdzīgi un tā aizritēja viss pirmais sets. Nevienā no geimiem rezultāts nebija pat “vienādi” (40:40) un seta uzvarētāju izšķīra taibreikā. Pirmās desmit izspēles uzvarēja katrs no servētājiem, vienpadsmitajā Gulbim beidzot izdevās uzvarēt punktu pie Berdiha serves un tūdaļ ar servi arī pirmo setu – 7:6 (7:4).

Otrā seta sākuma sižets jau bija cits – parādījās pirmās iespējas uzvarēt geimu pie pretinieka serves, pirmās breikbumbas. Pirmais iespēju izmantoja Gulbis, trešajā geimā panākot 2:1 vadību. Pārsvars gan nebija ilgs – nākamajā geimā Ernests zaudēja savu servi. Tālāk līdz taibreikam bez pārsteigumiem. Gulbis uzreiz ieguva vadību un to nosargāja – 7:6 (7:4).

Trešajā setā rezultāts atkal auga līdzīgi, taču nu jau spēles iniciatīva bija Gulbja pusē, kurš pārsvaru servējot papildināja ar skaistām izspēlēm, veiksmīgi saīsinātām bumbām un iespaidīgām servju uzņemšanām. Divas breikbumbas astotajā geimā bija kā divas slēptas mačbumbas – Berdihs izturēja. Desmitajā geimā atkal divas breikbumbas, nu jau tīru mačbumbu veidā. Berdihs atspēlējās vēlreiz – ar lielisku servi un video “vanagacs” palīdzību, kas fiksēja pavisam nelielu autu pēc Gulbja sitiena pa līniju. Vēl pēc brīža čehs atspēlēja arī trešo mačbumbu un trešo reizi tenisisti ķērās pie taibreika. Tajā Gulbis bija tikpat stabils kā visā spēles laikā – 7:6 (7:4) un Vimbldonas turnīra pirmās dienas skaļākais pārsteigums ir noticis.

Gulbja pretinieks otrajā kārtā tika noskaidrots itāļa Simones Bolelli (118. vieta rangā) un poļa Ježi Janoviča (136.) spēlē. Ar abiem šiem tenisistiem Gulbis šosezon spēlējis un abiem zaudējis. Četru setu cīņā ar 3:6, 6:3, 6:3, 6:3 pārāks bija Janovičs.