×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
2. novembris, 2016
Drukāt

Hodorkovskis apstiprina, ka decembrī ieradīsies Tallinā (1)

Mihails Hodorkovskis. Foto - AFP/LETAMihails Hodorkovskis. Foto - AFP/LETA

Bijušais Krievijas naftas kompānijas JUKOS vadītājs un Kremļa kritiķis Mihails Hodorkovskis Igaunijas laikrakstam “Eesti Ekspress” apstiprinājis, ka 7.decembrī ieradīsies Tallinā, lai piedalītos sava fonda “Atvērtā Krievija” brīvo mediju apbalvošanas ceremonijā, trešdien vēstīja Igaunijas sabiedriskā raidorganizācija ERR.

Savukārt laikraksts “Postimees” otrdien vēstīja, ka Hodorkovska fonds varētu izvēlēties Tallinu sava kongresa rīkošanai.

“Atvērtā Krievija” gatavojas savam dibināšanas kongresam, kurā lems par formu un struktūru, ar kādu tas iesaistīsies Krievijas politikā un vēlēšanās, cīnīsies pret Krievijas prezidenta Vladimira Putina režīmu, tā propagandu un korupciju, vēstīja “Postimees”.

Krievijas plašsaziņas līdzekļos izskanējis, ka kongress, uz kuru ierastos visi “Atvērtā Krievija” dibinātāji, tiks organizēts kādas Eiropas valsts galvaspilsētā netālu no Krievijas, kur ierašanās būtu ērta visiem, tostarp Hodorkovskim.

“Varu pateikt, ka konference notiks Tallinā, Helsinkos vai Viļņā, bet lēmums par norises vietu vēl nav pieņemts,” “Postimees” teikusi Hodorkovska preses pārstāve Olga Pispanena. Viņa piebilda, ka pasākums plānots 12.-13.novembrī, bet tā norises vieta publiski tiks atklāta dažas dienas iepriekš.

Kā vēstīja “Postimees”, iepriekš Hodorkovskis sacīja, ka plāno tikšanos ar “Atvērtā Krievija” pārstāvjiem Igaunijā, kas varētu notikt 7.-9.decembrī.

Hodorkovskis, kurš tolaik bija Krievijas bagātākais cilvēks, tika aizturēts 2003.gada 25.oktobrī, kad viņš bija JUKOS vadītājs un viens no tā akcionāriem, pēc apsūdzības līdzekļu izlaupīšanā un nodokļu nemaksāšanā. 2005.gadā viņš tika atzīts par vainīgu krāpniecībā un citos ekonomiskos noziegumos. Pēc vairākām pārsūdzībām viņam piespriestais ieslodzījuma termiņš bija desmit gadi un desmit mēneši.

Hodorkovskis, neatzīstot savu vainu, 2013.gadā nosūtīja Krievijas prezidentam Putinam lūgumu par apžēlošanu ģimenes apstākļu dēļ. Putins 2013.gada 20.decembrī parakstīja dekrētu par apžēlošanu, un Hodorkovskis tika atbrīvots.

Pēc apžēlošanas Hodorkovskis ar ģimeni dzīvo Šveicē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Varam trīs reizes minēt, kāpēc viņš nemin Rīgu kā iespējamo kongresa vietu.
    Vai ne mūsu mazās pašapziņas dēļ?

Draugiem Facebook Twitter Google+