×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. maijs, 2017
Drukāt

Igaunijā Latvijas iedzīvotājam piespriež 15 gadu cietumsodu

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs attēls

Igaunijas Harju apriņķa tiesa pirmdien piespriedusi 15 gadu cietumsodu Latvijas iedzīvotājam Sergejam par sava darbabiedra nosišanu Tallinā 2016.gada gada augustā.

Tiesa atzinusi 28 gadus veco Sergeju par vainīgu zādzībā un slepkavībā un nolēmusi viņu sodīt ar brīvības atņemšanu uz 15 gadiem. Prokurors iepriekš viņam pieprasīja par gadu ilgāku ieslodzījumu.

Vienlaikus tiesa atzinusi par vainīgu slepkavības slēpšanā 33 gadus veco Juriju un piespriedusi viņam sešu mēnešu cietumsodu, bet, ņemot vērā, ka Jurijs vēl nav izcietis citu, agrāk piespriestu sodu, viņam kopumā nāksies pavadīt ieslodzījumā gadu, divus mēnešus un vienu dienu. Notiesātais līdz šim atradies brīvībā, bet tiesnesis sankcionējis viņa arestu tiesas zālē.

Saskaņā ar apsūdzību Sergejs kopā ar savu 40 gadus veco darbabiedru Gunti pagājušā gada 21.augustā kopīgi lietojuši alkoholu un sastrīdējušies; Sergejs savu upuri sitis ar dūrēm, ar pudeli, ar ķeblīti pa galvu un spārdījis kājām. Dažas stundas vēlāk Guntis miris.

Tiesa arī atzinusi, ka nākamajā dienā Sergejs kādā Tallinas veikalā nozadzis sporta bikses.

Jau pieminētajam Jurijam tai pašā krimināllietā tika izvirzītas apsūdzības neziņošanā par smagu noziegumu. Jurijs, kam Sergejs pēc slepkavības bija pastāstījis par notikušo, neinformēja par to policiju, bet no Valgas ieradās Tallinā un ar slepkavu apmainījās drēbēm, tādējādi palīdzot slēpt noziegumu, kavēt tā apstākļu atklāšanu un vainīgā personības noskaidrošanu.

Sergejs par agrāk Igaunijā izdarītiem noziegumiem līdz tam sodīts sešas reizes, bet Jurijs – septiņas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+