×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
3. novembris, 2016
Drukāt

Igaunija plāno atņemt pilsonību tiesāta virsnieka sievai (6)

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Ilggadējo KaPo darbinieku Alekseju Dresenu un viņa dzīvesbiedri Viktoriju Igaunijas likumsargi 2012.gada februārī aizturēja Tallinas lidostā, kad Dresena gatavojās izlidot uz Maskavu.

Igaunijas valdība ceturtdien izskatīs Iekšlietu ministrijas priekšlikumu atņemt valsts pilsonību par valsts nodevību tiesātai personai, kas pieminēta vienīgi ar iniciāļiem V.D.. Domājams, ka šī persona ir par valsts nodevību notiesātā bijušā Igaunijas Drošības policijas (KaPo) virsnieka Alekseja Dresena sieva Viktorija.

Ministrijas iesniegumā norādīts, ka laikā, kad šī persona iesniegusi naturalizācijas pieteikumu, tā jau vairāk nekā piecu gadu garumā Krievijas Federācijas specdienestu uzdevumā un interesēs darbojusies pret Igaunijas valsti un, lūdzot pilsonību, sniegusi nepatiesus datus un noklusējusi patiesos apstākļus.

Ilggadējo KaPo darbinieku Alekseju Dresenu un viņa dzīvesbiedri Viktoriju Igaunijas likumsargi 2012.gada februārī aizturēja Tallinas lidostā, kad Dresena gatavojās izlidot uz Maskavu. Pie viņas tika atrasts datu nesējs ar slepenu informāciju. Tā paša gada jūlijā tiesa atzina Dresenu par vainīgu valsts nodevībā un slepenas informācijas izpaušanā un piesprieda viņam 16 gadu cietumsodu.

Savukārt viņa dzīvesbiedre Viktorija tika atzīta par vainīgu valsts nodevībā un slepenas informācijas izpaušanas atbalstīšanā, un viņai piespriests sešu gadu nosacīts cietumsods ar piecu gadu pārbaudes laiku.

Pagājušā gada septembra beigās Dresens tika apmainīts pret Krievijas specdienestu nolaupīto KaPo līdzstrādnieku Estonu Kohveru, ko Krievija bija apsūdzējusi spiegošanā un notiesājusi ar brīvības atņemšanu uz 15 gadiem.

Nepilnu mēnesi vēlāk Igaunijas valdība Dresenam pēc viņa paša lūguma atņēma pilsonību, kas viņam bija piešķirta 1993.gada beigās naturalizācijas kārtībā. Saskaņā ar neoficiālu informāciju Dresens iesniegumu bija uzrakstījis augusta beigās – mēnesi pirms viņa apmainīšanas pret Kohveru.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. pareizi dara igauņi!

  2. Vai auna galva var iemācīties valodu???? Viennozīmīgi, ka NĒ! Attiecīgās valsts valodu iemācās TIE krievvalodīgie, kuri apzinās savu piederību valstij, kuras teritorijā viņi dzīvo! Katrs cilvēks PATS atbildīgs par savu stāvokli svešā valstī! Prieks par ģimeni, kura laimīgi nu jau 10 gadus dzīvo Latvijā un ir pilsoņi, jo latviešu valodu viņi jau pārvalda brīvi, ir iejutušies mūsu vidū un abpusējās pretenzijas izzudušas…. Tā kā vajag gribēt kaut ko darīt un viss notiks, nevis tēlot………..NEVAINĪGOS UN APBIŽOTOS JĒRIŅUS! CIK VAR MUĻĶOTIES UN KĀ PAPAGAIĻI MALT VIENU UN TO PAŠU??? SMIEKLĪGI!

  3. Bet ar kādām tiesībām Latvijā atrodošies latviski nerunājošie okupanti un kolonisti drīkst naturalizēties par pilsoņiem? Piemēram grafists labi saprot, ka ir Latvijas okupants un tāpēc nenaturalizējas. Tie, kuri naturalizējas – tie vairumā gadījumu ir t.s. Trojas zirgs.

    • Вот из-за таких, как вы и не хочется! Вы отдельно, и мы как нибудь без вас. Варитесь в собственном соку сами, без нас. А мы посмотрим на ваш бардак со стороны.

  4. Ты смотри какие страсти! Прямо настоящий триллер. Вот она «Судьба резидента»!

Draugiem Facebook Twitter Google+