×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
19. decembris, 2012
Drukāt

Ikstena atbildes pārsteidz


Gata Šļūkas karikatūraGata Šļūkas karikatūra

Atsauksmes par interviju ar Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Politikas zinātnes nodaļas vadītāju profesoru Jāni Ikstenu (”Lecam pa vecam.” 13.12.2012.)


 

Artūrs, pensionārs: “Politisko zinātņu specializētas institūcijas profesors bez informācijas, pat bez fiksēta viedokļa! Pret mūsējiem esmu politkorekts, par viņējiem neko nezinu, jo to ir daudz un dažādi. Bet tāda jau ir tā Latvija ar kaimiņu Jaunā gada sagaidīšanas invāziju, ar luksusa vai pusluksusa dzīvi Krievijas informatīvajā telpā un salūtiem pulksten 22 pēc mūsu laika.”

Haris: “Ja man samaksās, tad papētīšu kaut ko. Ezītis miglā, neko nezina, neko nesaprot, neko nevar pateikt. Kamēr tādi murmuļi te murmulē, tikmēr lindermani runā skaidru valodu un iznīcina Latvijas valsti. Ja neko nejēdz pateikt, tad jābrauc lasīt lordiem sēnes.”

Politpesimists: ”Praktiski visiem “ekspertiem” valstiski svarīgos jautājumos par visādu lindermanu vai berdņikovu izdarībām “nav viedokļa”. Kāpēc? Baidās! Neizturēs viņu pat visai vārgos argumentus!”

Edgars: “LU vispār pārsteidz – nevienam nav viedoklis, vai arī ir pretval-stisks viedoklis. Un tādi ir mācībspēki.”

Tauzenc: “Kad vienreiz beigs ar to integrāciju. Jārunā par to, kā veidot stipras ģimenes, kā attīstīt katram savu biznesu, vienkārši, kā mums dzīvot. Grib būt pilsonis, lai ir! Ja negrib – lai brauc prom.”

Jānis: “Mani pārsteidz šā profesora Ikstena teiktais par pētnieku socioloģijā un izvairīšanās no Berdņikova kā pētnieka metožu analīzes, kurš acīmredzami izmanto pētniecību politiskiem mērķiem. Pētnieka uzdevums ir patiesības noskaidrošana, kas balstīta uz objektīviem faktiem un argumentiem. Bet, ja pētniecību sāk jaukt ar politiku, ar saviem personīgiem uzskatiem, tad viņš vairs nav nekāds pētnieks.”

 

Viedoklis

Politologs Jānis Ikstens: ”Esmu gandarīts, ka manis sniegtā intervija ir izraisījusi viedokļu apmaiņu par politiskajiem procesiem Latvijā. Nevaru piekrist anonīmo komentētāju pārmetumiem par viedokļu trūkumu, kurus droši vien izraisīja mana atbilde par Andreja Berdņikova aktivitātēm. Šo jautājumu saņēmu īsziņā, esot ārpus Latvijas, un tobrīd man patiešām nebija nekādas informācijas par Berdņikova kunga aktivitātēm iepriekšējā nedēļas nogalē Daugavpilī. To arī skaidri pateicu.

Atbildot pēc būtības – nekad neesmu atbalstījis un neatbalstīšu valsts teritoriālās vienotības apdraudēšanu vai sabiedrības sašķeltības veicināšanu. Cerēju, ka pat mazāk vērīgs lasītājs būs pamanījis šo nostāju arī ”Latvijas Avīzē” publicētajā intervijā, kurā runāju arī par riskiem sabiedrības saliedētībai un citu valstu pieredzi šai jomā.”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+