×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
15. jūnijs, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Ilzei čau. Svērs Viņķeles nopelnus un kaitējumus (11)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Ilze Viņķele

Partijas ētikas komisija rosina un “Vienotības” valdei jāizšķiras par “smagu” lēmumu – izslēgt biedreni Ilzi Viņķeli no savām rindām. Ilze nav nesimpātiskākā no politiskām radībām. Tīrīga, kārtīga meitene, cēlusies no ievērojamas Austrumlatvijas dzimtas. Sarakstījusi epopeju “Diena, kad Karlīne kļuva Kārlis”. Politiķei ir, ko teikt, dzelonis – mēlīte švirkst. Vietām trāpīgi. Taču Āboltiņas nacionāli konservatīvajā valstībā Viņķele ar liberāli ekstrēmu redzesleņķi dzīvoja pastāvīgā trauksmē, bija spiesta panest sāpīgus ieskrambājumus, psihiskas ciešanas, bosingu. Patvaļīgā trakgalve to apbrīnojami labi izturēja un noteiktā apm. 3% vēlētāju auditorijā pat kļuva par magnetizējošu kulta figūru.

Raugi, latvieši ir diezgan gaiša, labestīga un nesamaitāta Eiropas tauta. Taču, kā talibāni uztiepj savu mācību, tā arī Latvijā darbojas nācijas vienotību noārdoši elementi (no vairākām bāzēm), kuri grib cilvēkiem galvā iedēt svešas oliņas, pārmākt tautiskās vērtības ar pasaulīgām, un to maskē ar cīņu par cilvēktiesībām, iecietību pret citādi domājošiem. Šai šķiru cīņā kā liela moralizētāja arvien priekšgalā ir deputāte Viņķele, un daktera meita atvērusi “Vienotībā” privātpraksi, lai ārstētu tumsonīgus cilvēkus, kas grib nosmakt šaurā latvietībā, novecojušu, appelējušu vērtību mīlestībā. Jādakterē māņticīgus latviešus, kuri apšauba, ka cilvēcei ir vēl kādi dzimumi bez vīrieša un sievietes. Vētraini jāizskauž apsēstību ar geju un transpersonu neatbalstīšanu. Par amatiem pateicīgā meitene Viņķele Saeimā tikusi pie Izglītības komisijas vadības posteņa. Vai mēnesnīcā nevarētu pieņemt lēmumu, ka būtu jauki bērnus savākt kolektīvai pāraudzināšanai internātos, lai vecāki stagnāti neiepotē jau mazotnē reakcionāri patriarhālos, pagātnes paliekām piesātinātos maldu uzskatus?

Tāpat Viņķelei līdz vēmienam baidīšana ar “krievi nāk!”, ko sākuši nacionālisti un pārņēmis b. Smiltēns. Jālabo simtreiz atkārtotā dezinformācija. “Krievi nāk!” – bija “PCTVL” izdomāts un priekšvēlēšanās pacelts sauklis. Un, Ilze, – ja ar “krievi nāk!” baida tik rūdīts vīrs kā Ņevzorovs, kurš saka, ka Latvija Krievijai vienmēr būs gards kumoss, tad lētticīgi iedomāties, ka šeit notiek “ideju cīņa”, nevis klaja Kremļa ietekmes aģentu darbošanās “plurālisma” aizsegā.

Summāri ņemot, visi gribam palīdzēt un vēlam Ilzei tikai labu. Taču visur mīļi aicināta, izstādīta kā eksperte, Viņķele bieži ir “Vienotības” radio balss un TV seja. Klausītājiem nereti tad šķiet, ka arī visai partijai aizbraucis jumts. “Piebalga laikos” valdei objektīvi jānovērtē, cik lieli ir biedrenes nopelni un cik ievērojamu kaitējumu viņa nodara. Ilze ir tais gados, kad uzskatu pārsēšana, personas pārslēgšana nav iespējama. Norobežot kaķenīti ar nadziņiem mājas arestā, ieslodzīt partijas klosterī uz mūķenes dzīvi arī neliekas izeja. Bet nevajag uztraukties, ka Viņķeles izslēgšana ir kaut kas dramatisks, līdzīgs Brexit, pēc kura sagāzīsies visa ES māja. Tāpēc saprātīgiem valdes locekļiem novēlēsim humānāko lēmumu. Sakiet – škic, Ilze, un čau. Bet noteikti apsoliet maksāt uzturlīdzekļus!

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Kurš jums pasūtīja un samaksāja par šo “feļetonu”?

 2. Raksts, kā kaut kāda klača ar skaudību, vai tiešām tādiem te ir vieta… pretīgi lasīt. Es saprotu Kaimiņš nav modē, jādīrā Vinķeli. Raksta autor, varbūt ir vērts rakstīt literārus darbus!

 3. Līcītis ir pārgudrs neveiksminieks, kuram savs krekls pie ādas nav tas tuvākais, bet no aplamām iedomām arī izcilākais… Bet patiesībā ar kompartijas laiku naftalīna piesmaku, kas kodes baida, bet neatbaida.
  “Speciālists” katrā sūda lietā…

 4. Viena no sakarīgākajām politiķēm Saeimā!

 5. Pida-Rasistiem(Vienotibai) @LV nē!!! Atbildēt

  Viņķele bija geju partijas Vienotibas galvenā Pida-Rasisma sektas sludinātāja kas sludina bezdzimuma izdzimteņu Ğenderisma mācību/murgus. Labāk lai šī.. trakā paliek pida-rasistu sektā Vienotība… Tad ātrāk šī trako sekta pazudīs no LV politiskā cirka 🙂

 6. Nākamo tā kā vajadzētu svērt Āboltiņu!

 7. Viss nāk un aiziet tālumā... Atbildēt

  Bet vēl pavisam nesen-2014.gadā-tika uzskatīta par iespējamo “Vienotības” kandidāti uz veselības ministra amatu(reizē ar oficiāli izvirzītajiem Šicu un Repši)!

 8. Būtu labi Viņķeli izolēt no jebkādas teikšanas izglītības un sociālos jautājumos, bet pagaidām viņa vada komisijas un propogandē savus murgus visapkārt!

 9. pēc savas runas , pareizāk sakot, nievājoši pret latviešiem, jā es baidos ja krievi ienāks, to mēs redzam kas notiek Rīgā, Maskavā, kāds banditizms valda krievijā, ja būs V ilze, mana balss nebūs, viņa ir darva medus mucā….

 10. Vai tā ir drukas kļūda ”Āboltiņas nacionāli konservatīvajā valstībā”, vai apzināta maldināšana.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Gada kodējs – lapsene!

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests pēdējā laikā vai ik dienu nogādājis slimnīcā vairākus lapseņu vai bišu sadzeltus cilvēkus, kuriem pēc tam sākusies alerģiska reakcija. Šogad bijusi silta ziema, līdz ar to lapseņu mātītes ir labāk pārziemojušas, tāpēc lapseņu skaits šajā vasarā ir diezgan liels, vērtējis Latvijas Dabas muzeja zooloģijas nodaļas vecākais entomologs Jānis Dreimanis. Kā katru gadu jūlija beigās un augustā lapseņu skaits sasniedz savu maksimumu.

Vai jums ir bažas, ka novecojusi aparatūra medicīnas iestādēs var apdraudēt veiksmīgu jūsu ārstēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+