×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
25. marts, 2013
Drukāt

Indriksons: Federācija ies savu ceļu

foto: LETAfoto: LETA

Latvijas Futbola federācijas prezidents Guntis Indriksons par valstsvienības neizšķirtu 1:1 Vaducā pret Lihtenšteinu nav laimīgs, taču norāda, ka galvenā trenera Aleksandra Starkova skalps problēmas neatrisinās. Esot jāaudzina konkurētspējigi futbolisti, jo ar pašreizējiem resursiem nekas īpaši labāks nav gaidāms.

„Ar rezultātu nav apmierināts neviens, arī es. Bet mums ir skaidrs, kāpēc tas tā ir. Vienkārši smagi jāstrādā, esam iesākuši darbu konkurētspējīgu futbolistu audzināšanā, internātu izveidi. Tas ir ļoti ilgs un grūts process, prasa lielu naudu, kvalificētus trenerus un speciālistus visās jomās. To mēs jau vairākus gadus daram,” „LA” teic Indriksons. „Kamēr nebūs konkurētspējīgu futbolistu, kas spēlē vismaz TOP 15 līgās, tikmēr nevarēsim sasniegt lielākus rezultātus. Šobrīd specīgās līgās regulāri spēlē tikai četri – Gorkšs, Vaņins, Rudņevs un Cauņa. Vajag, lai būtu vismaz 11, 12, 13. Tāda problēma ir arī basketbolā un hokejā. Iesim uz priekšu un cīnīsimes neskatoties uz ne uz ko.”

Tātad, ņemot vērā Latvijas futbola resursus un spēlētājus, kas ir trenera rīcībā, rezultāts Vaducā ir adekvāts?

Adekvāts tas tomēr nav, mēs esam spēcīgāki un vajadzēja uzvarēt. Bet treneri cenšas spēlēt pēc jaunas sistēmas, uzbrūkošu futbolu neesam līdz šim spēlējuši. Negribu teikt, ka tā ir treneru kļūda, bet šajā spēlē šī izvēle nestrādāja. Aizsargi nespēja nosegt zonas un radās ļoti bīstami momenti. Šāds futbols labā izpildījumā ir skatāmāks nekā aizsardzības futbols, taču rezultātu dod otrais variants, jo spēlētāju kvalifikācija ir tāda, kāda tā ir. Ar to jāsamierinās. Bet man un arī valdei (federācijas) ir skaidrs, ka esam uz pareizā ceļa. Vienīgi, lai sagatavotu spēlētājus, vajadzīgi daudzi gadi.

Vai dienas kārtībā varētu parādīties jautājums par Aleksandra Starkova nomaiņu?

Tas ir valdes jautājums, tā ir demokrātiska un futbolā zinoša. Ja kāds tā uzskatīs un nāks ar iniciatīvu, tad par to lemsim. Baidos, ka mums šobrīd nav trenera, kas spēj no šī spēlētāju daudzuma un kvalitātes, izspiest ārā maksimālo un panākt rezultātu.

Respektīvi – mainot mainīšanas pēc, rezultāts labāks nebūs.

Jā. Kamēr mēs neradīsim spēcīgu internātu sistēmu visos sporta veidos ar reālu valsts līdzdalību, tad diemžēl nekas nebūs. Bet federācija ies savu ceļu, es arī ar domu biedriem esmu izveidojis savu akadēmiju. Mums ir 13 talantīgi puiši, bet budžets ir 150 tūkstoši. Man arī nebūt ne vieglajā ekonomiskajā situācijā tas nav vienkārši, tomēr tas ir vienīgais ceļš – trīs, četras reizes dienā jātrenējas, jāapmeklē skola un labi jāmācas, vēl ir rehabilitācija, medicīna un viss pārējais.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+