Dabā
Medības

Itāļu skaistule karabīne jāmeklē Aizkrauklē0

‘Artemidas’ saimnieks Einārs Lapiņš un elegantā itāliete, Foto: Indulis Burka

Apveltīta ar dienvidnieces eleganci un temperamentu, karabīne Zoli Taiga tā vien prasās, lai to ņemtu rokās, apmīļotu un ar to dotos kopā medībās. Itāļu skaistuli medniekiem piedāvā veikals “Artemida” Aizkrauklē. “Artemida” ir oficiālais Zoli pārstāvis Latvijā.

Itālija vairumam mednieku asociējas ar gludstobra ieročiem – tie pelnīti ieņēmuši savu vietu labāko ieroču topos gan kvalitātes, gan precizitātes ziņā. Nav izņēmums arī Zoli gludstobra bises. Par Itālijā ražotajām karabīnēm zināms mazāk, taču Zoli Taiga, ko Latvijā var iegādāties divus gadus, jau paspējusi iekarot mednieku atzinību. Interesanti, ka visvairāk pirktās ir tieši kalibra 30–06 šīs markas karabīnes.

Paņemot ieroci rokās, pirmais, kam pievēršas skatiens, ir elegantās līnijas un uzmanība, ko ražotājs veltījis pat vissīkākajām detaļām, un, protams, kvalitāte. Arī cena ir visai pieņemama – par lielisko ieroci atkarībā no komplektācijas būs jāizdod aptuveni 1500 eiro. Jā, ir lētāki ieroči, taču šī karabīne jau var pretendēt uz stila ieroča titulu, vienlaikus nenokļūstot augstā plaukta cenu kategorijā.

Ievērības cienīgas ir arī ieroča tehniskās īpašības. Karabīnei ir klasiskā tipa aizslēgs ar ērtu rokturi. Aizslēgam ir divi zobi ar īpašu ekstraktoru, kas tajā iestrādāts. Aizslēgs izgatavots no viena metāla stieņa, kas pēc frēzēšanas īpaši apstrādāts, lai cietinātu tā virsmu. Uzmanības vērta ir arī ieroča drošības sistēma. Lai arī patrona ievietota patrontelpā, šāviens nav iespējams, līdz nav iespiesta poga aizslēga galā. Atšķirībā no klasiskā drošinātāja (slēdzis, kas jāpārvieto uz priekšu un atpakaļ, – klasiskā divpakāpju drošības sistēma) šo darbību var veikt ar īkšķi, neatņemot roku no ieroča, turklāt gandrīz pilnībā bez skaņas. Lai izdarītu katru nākamo šāvienu, poga vairs nav jāspiež.

Savukārt nodrošināt ieroci var ar īpašu slēdzi turpat uz aizslēga. Tāpat šis slēdzis jāizmanto, lai nodrošinātam ierocim atvēru aizslēgu un izņemtu patronu, turklāt, darot to pilnīgi droši. Pie šo darbību veikšanas gan mazliet jāpierod.Ierocim ir regulējama sprūda mēlīte, ko nevar aktivizēt, kamēr ierocis ir nodrošināts. Tāpat tā deaktivizējas brīdī, kad tiek ieslēgts drošinātājs vai tiek atvērts aizslēgs.

Ierocim ir metāla aptvere ar ietilpību 3+1 patrona. Tās izņemšanai jānospiež poga sprūda melītes aizsarglociņa priekšējās daļas iekšpusē. Vai tas ir ērti – domas dalās, taču nejauši to izdarīt ir praktiski neiespējami.

Zoli Taiga
ir brīvi peldošs stobrs, kas ļauj šāvienu veikt pēc iespējas precīzāk. Ir pieejamas versijas gan ar, gan bez vītnes klusinātājam. Pēc pasūtījuma iespējams iegādāties arī ieroci ar graudu un tēmēšanas sliedi.

Vaicāts par ieroča precizitāti, veikala “Artemida” saimnieks Einārs Lapiņš atklāj, ka ar lodēm .308 Win Geko Target trīs šāvienu sērijā panākts ideāls rezultāts – lode lodē.

Galerijas nosaukums
LA.lv