Sports
Hokejs

Ivo Fomins: Dēls mūzikai pateica kategorisku nē, bet hokejs aizrāva4


Ivo Fomins vērojot Latvijas un Norvēģijas U-18 izlašu cīņu “Arēnā Rīga”
Ivo Fomins vērojot Latvijas un Norvēģijas U-18 izlašu cīņu “Arēnā Rīga”
foto: Ilmārs Stūriška

Latvijas U-18 hokeja izlasē pasaules čempionātā Rīgā spēlē arī pazīstamā dziedātāja Ivo Fomina dēls Ričards. Ģimene jauno uzbrucēju ļoti atbalsta, tēvs sarunā ar “LA” pat atzina, ka sekošana dēla gaitām aizņem teju tikpat daudz laika, cik mūzika. Divās spēlēs mūsu jaunieši izcīnījuši divas uzvaras, bet trīs svarīgākās cīņas vēl priekšā.

Kādas ir sajūtas redzot dēlu spēlējam hokeju Latvijas izlases formā?

Sajūtas ir vislabākās. Esmu kļuvis par diezgan lielu hokeja fanu un, nedaudz ar humoru sakot, mūzika pagājusi mazlietiņ malā. Cik vien ir brīvs laiks vienmēr esmu klāt arī dēla treniņos, patīk vērot, kā viņš spēlē un attīstās. Arī sezonas laikā Liepājā mēģinu izbrīvēt laiku, lai būtu kopā, bieži braucu uz izbraukuma spēlēm.

Jūs droši vien neesat no tiem vecākiem, kas māca trenerus strādāt?

Treneru darbā nekad nejaucos, vienkārši vēroju viņa progresu un kā treneri strādā.

Ričarda iekļūšana U-18 izlasē jūsu ģimenei ir liels panākums vai jau labu laiku bija nojaušams, ka viņam te jābūt?

Mērķtiecīgi gāja, lai iekļūtu izlasē un ceļš nebija viegls. Esmu pateicīgs treneriem, ka saskata viņā labu spēlētāju un var aizstāvēt Latvijas godu.

Kāpēc tieši hokejs?

Labs jautājums. Mūzikai uzreiz pateica kategorisku nē, bet hokejs aizrāva. Esmu par to priecīgs, jo hokejs ir īstu vīru spēle, norūda. Forši, ka spēlē hokeju, nevis staigā pa ielām. Sāka trenēties desmit gadu vecumā, ir mēģinājis arī basketbolu un futbolu. Vienreiz aizvedām uz hokeju, jo vecākais brālis spēlēja, un tik ļoti iepatikās, ka dienu un nakti gribēja pavadīt Liepājas ledus hallē.

Kā Ričardam izdodas apvienot mācības ar hokeju?

Nav viegli, trīs nedēļas neapmeklē skolu, jo bija izlases nometne un tagad ir čempionāts. Skolotāja teica, ka būs jānāk mācīties brīvajā laikā vai vasarā. Bet viņam diezgan labi padodas, tiek galā, šobrīd iet 11. klasē.

Mūzikas skolā nemaz nav gājis?

Nē, pat nav izteicis vēlmi, lai tēvs aizved.

Kādi ir viņa nākotnes mērķi, varbūt plāno braukt spēlēt uz Ziemeļameriku?

Amerika ir forša lieta, daudzi droši vien par to sapņo, bet mēs uz turieni neskatāmies, vairāk uz Eiropu. Pagaidām jāpabeidz skola, tāpēc turpinās spēlēt Liepājā. Bet savi sapņi viņam ir.

Esat skaļš līdzjutējs?

Diezgan mierīgs, lai gan iekšēji ir satraukums redzot dēlu, ļoti pārdzīvoju gan par veiksmēm, gan neveiksmēm. Ceru, ka izlasei izdosies izmantot mājas sienu priekšrocības. Viegli nav, tāpat kā jebkurā jomā. Galvenais ir būt mērķtiecīgiem.

LA.lv