×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
19. decembris, 2012
Drukāt

Izraēla apstiprina 2610 jaunu kolonistu mājokļu būvniecību Austrumjeruzalemē

Foto - AFPFoto - AFP

Izraēla apstiprinājusi 2610 jaunu kolonistu mājokļu būvniecību Austrumjeruzalemes pievārtē.

“Es tik tikko runāju ar mēra vietnieku, un es tiku informēts, ka apstiprinātas 2610 vienības,” paziņoja nevalstiskās organizācijas “Terrestrial Jerusalem” pārstāvis. Pirmdien Izraēla deva atļauju 1500 kolonistu mājokļu būvniecībai “Ramat Shlomo” rajonā Austrumjeruzalemē. Izraēlas iecere “Ramat Shlomo” rajonā uzbūvēt jaunus kolonistu mājokļus savulaik izraisīja domstarpības Izraēlas un ASV attiecībās. Kopš 2011. gada augusta šis projekts bija iesaldēts.

Sagaidāms, ka Izraēlas lēmums atļaut kolonistu apmetņu būvniecību Austrumjeruzalemē vēl vairāk saasinās starptautisko spriedzi šajā jautājumā. Izraēlas premjerministra Benjamina Netanjahu valdība nākamajā dienā pēc tam, kad ANO Palestīnai piešķīra pieaicinātās valsts statusu, izsludināja 3000 jaunu ebreju kolonistu mājokļu būvniecību okupētajās palestīniešu teritorijās. Būvniecība paredzēta arī tā dēvētajā E1 koridorā, kas atrodas starp Jeruzalemi un Maaleh Adumimas koloniju. Ja kolonistu apmetnes tiks uzbūvētas arī E1 koridorā, Rietumkrasts faktiski tiks sašķelts divās daļās, bet palestīniešu teritorijas pilnībā nošķirtas no Jeruzalemes.

Reaģējot uz šādu Izraēlas lēmumu, Lielbritānija, Francija, Dānija, Spānija un Austrālija izsauca Izraēlas vēstniekus, lai paustu savas bažas, bet ANO ģenerālsekretārs Bans Gimuns Izraēlas kolonizācijas plānus nodēvēja par “nāvīgu triecienu” divu valstu atrisinājuma perspektīvām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+