Mobilā versija
Brīdinājums -3.8°C
Austris
Pirmdiena, 22. janvāris, 2018
26. septembris, 2017
Drukāt

“Pirmā pusaudze”. Izstādītas leģendārās Odrijas Hepbernas piemiņas lietas (2)

Foto: AFP/EPA/AP/Scanpix/LETAFoto: AFP/EPA/AP/Scanpix/LETA

Pirms izsoles Londonā uz piecām dienām izstādītas leģendārās filmu zvaigznes Odrijas Hepbernas (1929-1993) filmu scenāriji, apģērbi, apavi un piemiņas lietas, vēsta raidsabiedrība BBC.

Kopumā izsolē izlikti vairāk nekā 500 priekšmeti, kuri kopš aktrises nāves glabājušies viņas Šveices mājas bēniņos. “Mana māte nebija kolekcionāre, viņa visus sīkumus saglabāja sentimentālu apsvērumu dēļ,” sacīja Hepbernas dēls Luka Doti.

Odrijas Hepbernas tēls ir nemirstīgs, – kopš viņas jaunības jau pagājuši vairāk nekā 50 gadi, tomēr ļaudis vēl aizvien vēlas līdzināties aktrises izkoptajam stilam. Īsi mati, smalks siluets, izteiktas uzacis, gleznas baletčībiņas. Nepavisam nav pārsteidzoši, ka Hepbernas fanu pulkā procentuāli arvien aug šajā gadu tūkstotī dzimušo skaits, sasniedzot jau teju pusi aktrises apbrīnotāju.

“Varu [šo tendenci] vienīgi izskaidrot tādējādi, ka bērni ir ļoti intuitīvi, un sociālo tīklu pasaulē, kur viss šķiet relatīvs, domāju, viņi jūt, ka viņai piemīt kas ļoti dzīvs un reāls,” prāto aktrises vecākais dēls Šons Hepberns Ferērs. Bet izstādes radošā konsultante Meredita Eteringtone-Smaita uzskata: pusaudžu interese izskaidrojama ar to, ka Odrija Hepberna bija pati pirmā pusaudze. “Citas meitenes pēc 16 gadu vecuma jau izskatījās pēc savām mātēm, bet Odrija ģērbās ļoti vienkārši,” skaidro Smaita.

Daudzi no izstādītajiem apģērba gabaliem ir tikpat moderni šodien kā bija 20. agdsimta 60. gados: mazās, melnās vakarkleitas, ar spalvām rotātā “Givenchy” kokteiļkleita, “Burberry” lietusmētelis, rūtainais kostīms un citi.

Vismaz tikpat daiļrunīga kā tērpu izvēle ir arī to stāvoklis: Odrija Hepberna, piedzīvoju kara laika trūkumu, ļoti rūpējās par lietām, kas viņai piederēja, uzturot tās perfektā kārtībā. Visizteiksmīgākie un tādēļ visintīmākie ir septiņi pāri balerīnas stila kurpju, kurās skaidri saglabājusies aktrises pēdu forma. Tos pārdos komplektā pa trim pāriem, izsoles cenu lēš no 6000 līdz 9000 mārciņām. Taču sīkākas piemiņas lietiņas varētu maksāt ap 100 mārciņām, un Ferērs izteicis cerību, ka vismaz kādu no tām varētu iegādāties arī aktrises visjaunākās fanes, lai “viņām nebūtu jādodas uz banku aizņemties no sava studiju uzkrājuma”.

Nodot publiskai izsolei savas mātes piemiņas lietas ir bijis emocionāls process, taču, kā norāda Ferērs, viņiem “kā normālai ģimenei bez pils” trūkst telpas to glabāšanai.


Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. “Romas brīvdienā” smaids par satraukumu, vai pidžamas bikses ir kājās, manuprāt, ir augstākais sasniegums pasaules kino.
    Pārējās lomas – viduvējas.
    Cmuks sievišķis un viss…
    Pieļauju – viduvēju, uz atrādīšanu tendētu scenāriju dēļ.

Draugiem Facebook Twitter Google+