×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
17. jūnijs, 2015
Drukāt

Izvirzīti nominanti Rīgas balvai arhitektūrā (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas pilsētas arhitekta birojs sadarbībā ar žūrijas pārstāvjiem – nozares ekspertiem – veikuši sākotnējo atlasi un novērtējumu objektiem, kas pretendēs uz 2015. gada balvu Rīgas arhitektūrā, LA.lv uzzināja pašvaldībā.

No vairāk nekā 950 pagājušajā gadā ekspluatācijā nodotajiem būvobjektiem Rīgā tālākai izvērtēšanai ir izvirzītas 24 būves astoņās kategorijās.

“Šogad konkursam jubilejas gads – balva tiks pasniegta desmito reizi –, tāpēc jūtam īpašu gandarījumu par to, ka izdevies konkursu padarīt par pastāvīgu un nozīmīgu notikumu Rīgas arhitektūras un būvniecības dzīvē. Vienlaikus jūtam arī lielu atbildību par konkursam pieteikto objektu izvērtēšanu, jo konkursa ikgadējiem nominantiem ir jākalpo par paraugu gan jaunajiem arhitektiem, gan būvniekiem,” uzsver Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis.

2015. gada balvai izvirzītos objektus vērtēs kompetenta žūrija, kuras sastāvā ir pārstāvji no Latvijas Arhitektu savienības, Latvijas Būvinženieru savienības, Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomes un Latvijas Ainavu arhitektūras biedrības. Skatē tiek pārstāvētas būves no biroju ēku, daudzdzīvokļu ēku, izglītības iestāžu, kultūras iestāžu, ražošanas būvju, tirdzniecības ēku, transporta infrastruktūras un veselības aprūpes iestāžu kategorijām.

Atbilstoši tradīcijai Gada balva Rīgas arhitektūrā tiek pasniegta oktobra pirmajā pirmdienā – Pasaules Arhitektūras dienā, ko šogad atzīmēsim 5. oktobrī. Tradicionāli balva tiks pasniegta iepriekšējā gadā par labāko atzītajā būvē – Rīgas Tehniskās universitātes Radošo industriju centrā Āzenes ielā 18.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. nonominētais nominats Atbildēt

    latvietis, kopš mērnieku laikiem ir pūlējies visādi smaļģi izteikties..

  2. Ja nominants ir izvirzīts, tad kas ir nominēšana un nominants? Latvieši, sāksim runāt LATVISKI!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+