Dabā
Laika ziņas

Jau rīta pusē pārspēts 16.februāra siltuma rekords, labots arī dekādes rekords0

Foto-Fotolia

Sestdien jau pirms dienas vidus Kolkā un Mērsragā gaisa temperatūra pakāpās līdz +10 grādiem, pārspējot visas valsts 16.februāra siltuma rekordu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Tā ir augstākā gaisa temperatūra kopš novembra.

Tuvākajās stundās tiks labots arī februāra otrās dekādes rekords, vietām valstī var krist pat visa mēneša siltuma rekords.

Visā Latvijā laiks ir sauss un saulains, debesis pārsvarā skaidras. Pūš mērens dienvidrietumu vējš.

Iepriekšējais 16.februāra nacionālais siltuma rekords bija +9,3 grādi Liepājā 1925.gadā. Savukārt augstākā gaisa temperatūra, kas Latvijā līdz šim reģistrēta februārī, ir +12,8 grādi mēneša pirmajā dekādē, +10,4 grādi mēneša otrajā dekādē un +15,5 grādi mēneša trešajā dekādē.

Sestdien Kolkā ar +12 grādiem pārspēts ne tikai visas valsts 16.februāra, bet arī mēneša otrās dekādes maksimālās gaisa temperatūras rekords, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

+10 grādu atzīme pārsniegta gan Rīgas jūras līča Kurzemes piekrastē, gan vietām Zemgalē un Vidzemes dienvidrietumos – Rīgas pusē.

Iespējams, dažviet Latvijā tiks labots arī visa mēneša siltuma rekords.

Mākoņi izklīduši un spoži spīd saule. Dienvidrietumu vēja ātrums brāzmās Ziemeļkurzemes piekrastē pastiprinājies līdz 16 metriem sekundē.

Svētdien gaisa temperatūra vairs nepārsniegs +2..+8 grādus, naktī uz pirmdienu gaidāms sals līdz -9 grādiem, bet jaunās nedēļas sākumā atkal kļūs siltāks. Nākamās nedēļas vidū Latvijā ieplūdīs aukstāks gaiss no ziemeļiem, atbilstoši pašreizējām prognozēm aukstuma vilnis gaidāms no ceturtdienas līdz sestdienai, pēc tam atgriezīsies agram pavasarim atbilstošs siltums.

(papildināta 13.40)

LA.lv