Dabā
Laika ziņas

Jaunākā prognoze: Tuvākajās dienās vēl kodīs sals. Pēc nedēļas iespējams atkusnis0

Foto LETA

Nākamās nedēļas sākumā pamatā laika apstākļus noteiks spēcīga anticiklona dienvidu mala, kā ietekmē gaidāms mākoņains laiks, tomēr bieži parādīsies saule. Ar ziemeļaustrumu, ziemeļu vējiem Latvijā turpinās ieplūst arktiskās gaisa masas.

Nedēļas otrajā pusē laika apstākļus noteiks ciklonu darbība, atnesot nozīmīgākas nokrišņu zonas, un, iespējams, pat atkusni brīvdienās, liecina jaunākās Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūras prognozes.

Pirmdien un nedēļas sākumā laika apstākļus noteiks neliela zema spiediena ieplaka, kas teritorijas lielākajā daļā nesīs nelielu sniegu. Lai gan debesis būs mākoņainas, teritorijas lielākajā daļā arī bieži skaidrosies. Līdz ar to naktī gaidāmas ļoti zemas temperatūras – valsts austrumu daļā -18…-23, savukārt rietumos tuvāk jūrai -13…-18 grādi. Dienā gaiss iesils līdz -12…-17, Kurzemē piekrastē būs nedaudz siltāk -8…-11. Pūtīs lēns līdz mērens vējš, kas Kurzemes piekrastē būs brāzmains.

Nedēļas vidū atmosfēras spiediens sasniegs savu maksimumu. Virs Latvijas būs neliels mākoņu daudzums un būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Gaisa temperatūras būtiski nemainīsies, taču nedaudz pastiprināsies ziemeļaustrumu vējš, kas būtiski ietekmēs komforta temperatūru – rīta stundās tā var noslīdēt līdz pat -30.

Saistītie raksti

Darba nedēļas izskaņā Latvijai no dienvidiem pietuvosies vairāki cikloni ar nokrišņu zonām. Debesīs mākoņu daudzums palielināsies, un visā teritorijā, sākot ar dienvidaustrumu rajoniem, snigs. Austrumu daļā sniega segas biezums var pieaugt par 6-8 cm. Toties sals vairs nebūs tik stiprs, un naktī tas atdzisīs vien līdz -11…-18, savukārt dienā termometra stabiņš jau pakāpsies līdz -5…-10 grādu atzīmei.

Brīvdienās atmosfēras spiediens pazemināsies. Vējš pakāpeniski iegriezīsies no dienvidaustrumiem, un Latvijā sāks ieplūst siltāks un mitrāks gaiss, tādēļ debesis apmāksies un visā valstī gaidāms sniegs, iespējams arī slapjš sniegs. Aktuālākie skaitlisko prognožu modeļu ansambļi pagaidām lielākoties sliecas prognozēt gaisa temperatūru zem 0° atzīmes, taču ļoti ticams arī scenārijs, ka brīvdienu noslēgumā gaiss pēcpusdienā iesils līdz 0…+5°.

LA.lv