Uncategorized

Jauni vēstnieki 0

“Mūsu attiecības ir izcilas un tās pat sniedzas 700 gadu senā vēsturē,” vakar pēc akreditācijas pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa uzsvēra Nīderlandes ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Hendriks Gerits Kornēlis van den Dols.

 

Vēstnieks uzsvēra, ka uzsvaru savā amatā viņš liks uz tirdzniecības un investīciju veicināšanu, bet otrs lielais jautājums ir izaicinājumi, ar kādiem pašlaik saskaras ES, piemēram, daudzgadu budžeta veidošana un eirozonas krīze. “Latvijas kļūšanu par eirozonas valsti Nīderlande atbalsta,” teica diplomāts. Valsts prezidentam viņš stādījās priekšā latviešu valodā. Vēstnieks bilst, ka latviešu valoda viņam šķiet sarežģīta, taču viņš mēģinās to apgūt. Hendriks Gerits Kornēlis van den Dols karjeru Nīderlandes Ārlietu ministrijā uzsācis 1987. gadā. Viņš strādājis arī Nīderlandes pastāvīgajā pārstāvniecībā ES, pastāvīgajā pārstāvniecībā ANO Ženēvā, vēstniecībā Varšavā. Iepriekš bijis vēstnieks Albānijā.

Tadziks_04

“Latvijas tūristi brauc uz mūsu valsti, lai kāptu kalnos. Mums jānoņem barjeras, lai viņi pie mums brauktu vairāk,” pēc akreditācijas pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa teica pirmais Tadžikistānas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Kozidavlats Koimdodovs. Lai arī abu valstu starpā diplomātiskās attiecības pastāv 18 gadus, K. Koimdodovs ir pirmais savas valsts vēstnieks Latvijā. Viņš skaidro, ka acīmredzot tam ir pienācis laiks – Tadžikistāna vēlas padziļināt diplomātiskās attiecības un būtisks solis tam bijis Latvijas bijušā Valsts prezidenta Valda Zatlera viesošanās Tadžikistānā 2009. gadā oficiālā vizītē. K. Koimdodovs rezidēs Minskā. Vēstnieks uzskata, ka viņa pirmais uzdevums ir panākt, lai notiktu Latvijas un Tadžikistānas starpvaldību komisijas sēde ekonomiskajos jautājumos. K. Koimdodovs dzimis 1949. gadā. Izglītību ieguvis Tadžiku lauksaimniecības institūtā. Bijis Tadžikistānas lauksaimniecības ministrs, kā arī premjerministra vietnieks, vēstnieks Turkmenistānā, bet kopš 2009. gada ir vēstnieks Baltkrievijā.

 

LA.lv