Mobilā versija
-2.3°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
28. janvāris, 2015
Drukāt

Jaunumi mežu lietās. Kas jāzina īpašniekiem? (1)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Kādi grozījumi likumos šogad attiecas uz mežu īpašniekiem? MĀRTIŅŠ STRENČU NOVADĀ

Zemkopības ministrijā noskaidrojām, ka svarīgākie grozījumi veikti Meža likumā un Ministru kabineta noteikumos, kas paredz jaunas prasības mežu apsaimniekošanas plānos.

Meža likums no 2015. gada 1. janvāra attiecas arī uz citas lietošanas kategorijas mežiem, piemēram, lauksaimniecības zemi 0,5 ha un lielākā platībā, ja uz tās jau izveidojusies mežaudze ar vidēji vismaz 5 m augstiem kokiem un mežaudzes šķērslaukums ir vienāds vai lielāks par mežaudzes minimālo šķērslaukumu. Tātad arī šādās platībās jāievēro Meža likuma prasības. Zemes īpašnieka pienākums būs šo zemi reģistrēt Meža valsts reģistrā, veicot tās inventarizāciju vai iesniedzot Valsts meža dienestā pārskatu par meža ieaudzēšanu. Ieteicams to reģistrēt kā plantāciju mežu – tas atvieglos situāciju, ja īpašnieks vēlēsies zemi atkal izmantot lauksaimnieciskajā ražošanā. Jaunie nosacījumi ierakstīti Meža likuma 3. panta pirmās daļas 2. punktā.

Sākot ar šo gadu, meža inventarizāciju varēs veikt tikai akreditētā atbilstības novērtēšanas iestādē sertificētas personas, kuru profesionālā darbība ir civiltiesiski apdrošināta. Turpmāk visu īpašnieku (tostarp valsts, pašvaldības un citu) meža apsaimniekošana notiks vienīgi saskaņā ar meža apsaimniekotāja izstrādātu plānu, ja kopējā apsaimniekojamā meža platība pārsniedz 10 000 ha. To paredz Meža likuma 31.1 un 32. pants.

Ministru kabineta noteikumi par meža apsaimniekošanas plānu savukārt nosaka, ka turpmāk plānā jānorāda meža apsaimniekošanas mērķi, teritorijas platība un atrašanās vieta, meža resursi un apsaimniekošanas pasākumi, to apjoma izvietojums un nosacījumi, ainavu cirtes mērķi, intensitāte un platība, darbību ietekme uz meža resursu stāvokli, kā arī vides un sociālo jomu izvērtēšanas nosacījumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ceru ,ka šajā jautājumā punkts vēl nav pielikts. Lai A. Krauzem izdodas atvieglot cilvēkiem dzīvi. Dombrovska valdība pietiekoši mēslus savārījusi. Varbūt pienāks diena ,kad zemes īpašniekiem būs arī tiesības, ne tikai pienākumi.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+