×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
28. oktobris, 2014
Drukāt

Junkurs atsakās no deputāta mandāta, paverot ceļu uz Saeimu Āboltiņai (38)

Foto: LETAFoto: LETA

12.Saeimā no “Vienotības” saraksta ievēlētais Jānis Junkurs nolēmis atteikties no deputāta mandāta, tādējādi paverot ceļu uz Saeimu “Vienotības” līderei, Kurzemē uzreiz aiz strīpas palikušajai Solvitai Āboltiņai.

Junkurs no Saeimas deputāta mandāta atsakoties, jo esot saņēmis darba piedāvājumu ārpus Latvijas.
Junkurs paziņojumā masu medijiem norāda, ka jau pirms vēlēšanām viņš esot apzinājies, cik mazas ir iespējas viņam tikt ievēlētam Saeimā, tāpēc vasarā sācis apzināt dažādas darba iespējas. Tagad, saņēmis, pēc paša domām, nepamatotus apvainojumus, viņš nolēmis pieņemt izteikto piedāvājumu strādāt ārpus Latvijas. Junkurs gan nemin, kas tas ir par piedāvājumu un kādi būs viņa turpmākie pienākumi.

“Uzskatu, ka mans lēmums ir koleģiāls attiecībā pret partijas biedriem un godīgs arī pret vēlētājiem,” raksta Junkurs. Viņš arī atvainojas tiem vēlētājiem, kuriem viņa pieņemtais lēmums vai izskanējušās runas ir likušas šaubīties par izvēli, vēlēšanās balsojot par “Vienotību” un viņu kā deputāta kandidātu. Neskatoties uz lēmumu atteikties no Saeimas deputāta mandāta, Junkurs joprojām palikšot uzticīgs “Vienotībai” un tās ideāliem, iespēju robežās cenšoties sniegt atbalstu “Vienotībai” un tās iniciatīvām Kurzemē.

Junkura vērtējumā, pēc Saeimas vēlēšanām ir izskanējušas dažādas spekulācijas un nepatiesi apgalvojumi par apstākļiem, kādos viņš tika ievēlēts Saeimā, un dažādi vērtējumi par viņa tiesībām pildīt Saeimas deputāta amata pienākumus. Kā ziņots, pēc vēlēšanām Junkurs saņēma partijas biedru kritiku par to, ka īstenojis individuālu un ar partiju nesaskaņotu vēlēšanu kampaņu, kas ļāvusi viņam iekļūt Saeimā un kas rada draudus, ka “Vienotība” var būt pārkāpusi priekšvēlēšanu tēriņu ierobežojumus, tādējādi zaudējot ievērojamu valsts finansējumu partijai.

Junkurs 12.Saeimas vēlēšanās kandidēja no “Vienotības” saraksta Kurzemes apgabalā, pēc plusu un svītrojumu saskaitīšanas apsteidzot partijas līderi Solvitu Āboltiņu, kura šajā vēlēšanu apgabalā palika uzreiz “aiz strīpas”. Junkurs, startējot no 10.pozīcijas, apsteidza arī politiķi Intu Dālderi un “Vienotības” sarakstā ierindojās otrajā vietā.
Junkuram, tāpat kā vairākiem citiem “Vienotības” deputātu kandidātiem, partijas iekšienē tiek pārmesta ar partiju nesaskaņota individuālā vēlēšanu kampaņa.
Junkurs pēc vēlēšanām parlamentā nebija manīts, un saviem kolēģiem ziņojis, ka ir saslimis. Šajā laikā Junkurs par neattaisnotu Saeimas sēžu kavēšanu zaudēja 40% no darba algas.

Pievienot komentāru

Komentāri (38)

 1. Ja , kaa presee izskaneejis vinju saukt, Rudaa lapsa , straadaa valsts interesees, lai straadaa …

 2. Vēlēšanu rezultāti Kurzemē liecina, ka ar cilvēku izvēli vēlēšanās var brīvi manipulēt masu saziņas līdzekļos, īpaši ar sabiedrības svārstīgo daļu. Kā gan citādi tiktu ievēlēts Junkurs, uztaisot individuālu kampaņu,lai arī viņa darbība iepriekšējā Saeimā nemaz nebija pamanāma, toties uztaisot presē un TV kārtīgu pR kampaņu var nomelnot jebkuru politiķi, lai kā arī viņš tur nebūtu strādājis. Šādas izdarības jau nevar nosaukt par demokrātiju un kā galējības no vēlēšanu kampaņas būtu jāizslēdz. Un tieši tāpēc, ka cilvēki pakļaujas manipulācijām un ietekmēšanai, jo visi jau nedomā “ar savu galvu”.

 3. Labs piemērs, ka ar tupu lodāmuru prasmīgās rokās pāris nedēļās var panākt vairāk, kā ar milzīgu LL melnā PR tirāžu katrā pasta kastītē

 4. Ir ierosinājums nobalsot par referenduma sākšanu rīkot vēlēšanas vēlreiz pamatojoties uz visiem šiem skandāliem ap vienotību. Lai tad pamēģina nošmaukties rudā ar pārējo zvēru dārzu…..

 5. tas lieku reizi pierāda -- Atbildēt

  Jābalso par individiem, nevis par sarakstiem.

 6. padomiska mahinācija Atbildēt

  Šādi gājieni nav demokratiski. Kamēr nebūs izskausta padomiskā domāšana un vecie padomieši (to skaitā Āboltiņa) nebūs nogādāti vēstures mēslainē, tikmēr demokratija pie mums būs tikai izkārtne.

 7. drausmiga ta vienotibas politmafija// vienas melos dzivo- un STULBIE LATVIESU KALPI UN KANGARI – tik balso – ///PRETIGA VALSTS

 8. Un ko Solvita daavinaas Junkuram?

 9. …tas parāda, ka latvijas politiķi ir pērkami un krievja tos nopirks…

 10. sOLVITA upurē junkuru

  • Normāls risinājums, nav par ko uztraukties. Gan jau arī Junkurs nepazūdīs. Viņš jau tāds ir kā pendelis. Kam viņš tik briesmīgi iepaticies? Veicis savu vēlēšanas kampaņu nesaskaņojot ar partiju? Miglains tips. Vel jau nezin, kāpēc tik šķībi nobalsojuši, varbūt kāds piepūlējies.

 11. Cik Āboltiņa kundze amaksāja Junkuram lai viņa tiktu saeimā!Jo tālāk jotrakāk!

 12. Politlogs Fīļips Rajevskis “šo gājienu” prognozēja jau pagājušajā nedēļā.

 13. Āboltiņai mērķis attaisno līdzekļus!

 14. pēc lasītā bet labs Atbildēt

  Par cik nopirka vietu rudā lapsa? Tas rāda, ka latvijas ( ar mazo) politiķi ir pērkami… Atcerieties lemberga stipendiātus un rreizē ZZS…

 15. Un par to mums tagad būtu jāpriecājas?

 16. Lato Lapsa griezies DP … Protams, ka Lopato Lapsāns ir “cietušais” – droši vien “piķi” par Āboltiņas apķēzīšanu pasūtītāji prasa atpakaļ.Tā kā jāgriežas ne tikai DP, bet NATO ar rosinājumu nobumbot Āboltiņas māju vai pat visu Vienotības midzeni. P.S. Es Āboltiņu būtu svītrojis arī bez kūmiņa aģitācijas, taču esmu nevis Kuržemē, bet Zemgalē.

 17. Ņivinavataja ja, on sam ušol!

 18. Tas nu gan ir zābaks! Vai arī āboltiņas nekaunība bija tik liela ka vienkārši nespēja izturēt. Rudā lapsa neceri ka tauta tevi cienīs, nē un vēlreiz – nē!

 19. Такого упадка морали и политической культуры в Латвии ещё не было! Как же можно уважать политиков и весь сейм после этого?! Как такое вообще возможно в демократическом (!) и правовом (!) государстве?! Мне стыдно за вас латыши!

 20. Kautkāds stulbums kāpēc viņa atkal lien saeimā ja cilvēki viņu izbalsoja ārā?

 21. Ko vēl te gaida DP un KNAB? Šeit ir tīra korupcija un mahinācija no vienotības!

 22. Rižā kuce lien bez ziepēm,vēlēšānās tauta jau parādija durvis viņai….nē lien kā uts.

 23. Latvijā v”ēlētāju viedoklim NAV nekādas nozīmes!

 24. Priecājos par Vienotību un to, ka Aboltiņa būs Saeimā. Un iepūtiet! Tas, ka valsts ir izkūlusies no krīzes Vienotības vadībā jums neko neizsaka??? Lamāties var tikai hūtes un SC piekritēji, kas arī ir redzams: vsādas zuzes un līdzīgie…

 25. Tas pretīgais, smīnošais purns atkal priekšā…..

 26. Taa kuce timeer ietiks pie siles, kaut pa seetas durviim. Pretiigi skatiities uz to liekuli, kas slimam cilveekam publiski piespriez naaves sodu.

 27. latvietis parastais Atbildēt

  zēnu tomēr nopirka:)

 28. Manuprāt šī partija ir uzskatāmi parādījusi pēdējās vēlēšanās, ka nav pelnījusi neviena vēlētāja uzticēšanos. Kaut kā tas vienotības imidžs ir sabojāts līdz pretīgumam ar Āboltiņu un Dombrovski priekšgalā

Draugiem Facebook Twitter Google+