×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
20. novembris, 2014
Drukāt

Jurģi priekšā arī Igaunijas Nacionālajam muzejam

Foto: http://www.erm.eeFoto: http://www.erm.ee

Igaunijas Nacionālā muzeja jaunās ēkas vizualizācija.

Nākamā gada vasarā Igaunijas Nacionālais muzejs (INM) slēgs visas pastāvīgās izstādes un kolekcijas, lai darbinieki varētu sasaiņot visus muzeja īpašumus un pārcelties uz jauno muzeja ēku pie Tartu, kas durvis apmeklētājiem varētu vērt 2016. gada rudenī, vēsta Igaunijas laikraksts “Postimees”.

Muzeja direktors Teniss Lukass norādīja, ka apmeklētājiem atvērtas paliks tikai pagaidu izstādes, kafejnīca un veikals.

Lukass piebilda, ka muzejā strādā 112 cilvēki, kuri paši iepakos un pārvietos muzeja kolekcijas.

Pastāvīgās izstādes un kolekcijas paredzēts aizvērt nākamā gada vasaras saulgriežos, tomēr precīzs datums vēl nav zināms. Vairāk nekā gadu ilgais pārtraukums muzeja darbībā visvairāk ietekmēs skolēnus un studentus, cilvēkus, kas muzeju izmanto pētījumiem un akadēmiskajām studijām.

Saskaņā ar pašreizējo grafiku muzejs cer sākt pārvākšanos 2015. gada ziemā. Celtniecības līgumā norādīts, ka fondam “Ehitus” jaunā muzeja ēka 2015. gada decembrī jānodod Nacionālajai nekustamā īpašuma kompānijai. Savukārt muzejam ēka tiks nodota 2016.gada jūnijā, līdz ar to muzejs cer durvis vērt tā gada septembrī vai oktobrī.

Igaunijas Nacionālais muzejs dibināts 1909. gadā. Muzeja mērķis ir iegūt, saglabāt, izpētīt un prezentēt Igaunijas un citu somugru tautu, kā arī Igaunijas minoritāšu kultūru un vēsturi. Pašlaik muzejs atrodas vairākās ēkās Tartu pilsētas centrā. Jaunā muzeja ēka atradīsies Tartu Rādi rajonā.

Muzeja arhitektūras konkurss noslēdzās jau 2006. gadā. No 108 konkursam iesniegtajiem projektiem tajā uzvarēja trīs autoru kopprojekts “Atmiņu lauks”. Dažādu diskusiju un nepietiekama finansējuma dēļ projekta attīstība bija apstājusies. Tomēr 2013. gada maijā tika ieliks pirmais jaunā muzeja stūrakmens. Tiek lēsts, ka muzejs izmaksās aptuveni 63 miljonus eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+