×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
19. februāris, 2013
Drukāt

Kā iemontēt logus siltinātā mājā

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

“Kā pareizi iemontēt ailās logus siltinātas mājas siltumizolācijas slānī?” 
Pēteris Iļģuciemā

 

Mūsdienās daudz uzmanības velta ēku siltuma ekonomijai. Tās nozīmīga sastāvdaļa ir pareiza logu montāžas šuves izveide logu kārbas un sienas savienojuma vietā. Pat niecīgas spraugas var pasliktināt šuves siltumizolāciju un izraisīt loga kārbas un sienas bojāšanos. Vislabākais montāžas šuves platums ir 20 mm. Tās aizpildījumam pa perimetru jābūt blīvam un hermētiskam, jāiztur klimatiskās slodzes no ārpuses un ekspluatācijas slodzes no iekšpuses. Trīs stiklu paketes stiklojumam jābūt vismaz 48 mm biezam, kopā ar rāmīti un piespiedlīsti vairāk nekā 60 mm. Atkarībā no sienas konstrukcijas logu montāžai izmanto speciālos elastīgos enkurus, celtniecības dībeļus vai montāžas skrūves. Stiprināšanai nav pieļaujama celtniecības naglu, hermētiķu, līmes, putu lietošana.

Montāžas mezgli jāveido tā, lai nebūtu aukstuma tiltu. Dažādiem logu tipiem attālumi starp kārbas stiprinājumiem atšķiras, tomēr tie nedrīkst pārsniegt 600 – 700 mm. Logu papildu nostiprināšanai un montāžas šuves aizpildīšanai bieži izmanto vieglās putupoliuretāna montāžas putas, kurās gaisa poras aizņem līdz 80 procentiem.

Jāatceras, ka šuve pakļauta apkārtējās vides temperatūras svārstībām, tāpēc tajā var rasties kondensāts, kas saārdīs šuvi. Tādēļ spraugu aizpildījumam starp loga kārbu un ailu jābūt blīvam un hermētiskam. Lai hermetizētu montāžas šuvi, izmanto kompresijas blīvlenti, kam no telpas puses jābūt blīvākai. Blīvlentei, kas nosedz montāžas šuvi no ārpuses, jābūt UV izturīgai. Daži speciālisti neiesaka lietot blīvējumiem putu materiālu: ja bojāta tiek blīvlente, putās viegli kondensējas gaisa mitrums un tās bojā UV starojums. Tāpēc iesaka montāžas šuves pildīt ar citiem blīvējamiem materiāliem, kam ir labas siltumtehniskās īpašības. Galvenais, lai tie strauji nemaina savas īpašības, būtu ērti noblīvējami, lēti, izturīgi pret UV starojumu un neuzkrātu kondensātu. Izcils dabisks blīvējums ir linu pakulas, ko, izmantojot montāžas šuvi, no abām pusēm pārklāj ar elpojošo un elastīgo akrila bāzes hermētiķi “Perma čing”.

Ja mājas ārsiena siltināta ar biezu siltumizolācijas kārtu, daži speciālisti iesaka no loga ailas izbīdīt uz āru loga konstrukciju – tā, lai sakristu ārējā mala. Šādā gadījumā jūtami samazinās aukstuma tilti, kas rodas ap iegremdētu loga kārbu, un samazinās siltuma zudumi. Izbīdot logus līdz fasādei, tie pareizi jāpiesaista loga ailai sienas konstrukcijā. To panāk, loga kārbu izvietojot uz sienas nesošās daļas vai loga kārbu stiprinot pie sienas virs loga ailas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+