×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
25. februāris, 2014
Drukāt

Kā iztīrīt termosu


Foto  no arhīvaFoto no arhīva

“Termosā parasti ieleju zaļo tēju un ņemu līdzi uz darbu. Vīrs vienā svētdienā tur iepildīja sev kafiju, un tagad dzeru zaļo tēju ar kafijas smaržu. Kā to likvidēt, jo trauku mazgāšanas līdzekļi nepalīdz?” 
Iveta Graudiņa Ogrē

Patiešām, trauku mazgāšanas līdzekļi ar termosiem lielākoties netiek galā. Mūsdienu termosos ir daudz plastmasas detaļu, turklāt lētie trauki ir nekvalitatīvi, tāpēc ļoti labi pievelk visas smakas un nereti var just arī pašas plastmasas smaržu. Ir divi vienkārši līdzekļi, kā šajā gadījumā uzveikt nepatīkamo smaku, – soda un citronskābe. Litra tilpuma termosa ieber 2–3 ēdamkarotes sodas vai citronskābes, aplej ar verdošu ūdeni, aiztaisa ciet un rūpīgi sakrata. Patur stundu un tad izberž ar vāžu tīrāmo suku. Atsevišķi karstā sodas vai citronskābes ūdenī var paturēt pašu plastmasas vāciņu, jo nereti tieši tas piesūcas ar termosā esošā šķidruma smaku.

Stiprāks līdzeklis ir etiķūdens (attiecībā 1 : 5), bet kādu laiku pēc mazgāšanas varēs nedaudz just etiķa smaku. Savukārt rupjais vārāmais sāls ir vājāks līdzeklis un tiks galā tikai tad, ja smaka radusies nesen.

Ideāli, ja termosā lej tikai viena veida dzērienu –
kafiju, tēju vai tikai ūdeni, jo tas ļauj izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem.

Svarīgi


Lai termoss nepievilktos ar nepatīkamu smaku, katru reizi pēc lietošanas to izskalo, izžāvē un tur atvērtu. Ja aizskrūvē mitru trauku un ilgāku laiku nelieto, rodas slikts aromāts. Ja paveicas, to var likvidēt ar stipru citronskābes vai sodas ūdeni, bet jutīgākiem deguniem tas vienalga traucēs baudīt dzērienu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+