×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
11. septembris, 2014
Drukāt

Mācīs izvēlēties tautastērpu bērnam

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 13. septembrī. plkst. 10 Liepājas muzejā pārrunāt Kurzemes tautastērpu valkāšanas tradīcijas bērniem un jauniešiem aicināti bērnu un jauniešu folkloras skolotāji un folkloras kopu vadītāji, portālam LA.lv pastāstīja Liepājas muzeja galvenā muzejpedagoģe Maija Meiere.

Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centra vadītāja Lia Ģibiete skaidros, kā precīzi un vienlaikus – netērējot lielus naudas līdzekļus, iespējams apģērbt bērnus un jauniešus Kurzemei raksturīgajos tautastērpos.

Lia Ģibiete sola stāstīt, kā bērnus un jauniešus ietērpt viņu vecumam atbilstošā tautastērpā, kādu matu sakārtojumu izvēlēties, kādas ir izplatītākās tautastērpu valkāšanas kļūdas un kā no tām izvairīties. Tāpat sarunā rosinās pedagogus meklēt veidus, kā sava tautastērpa darināšanas procesā iesaistīt arī pašus tā nēsātājus – bērnus un jauniešus.

Kurzemes, Zemgales un Rīgas reģionu folkloras skolotāju un folkloras kopu vadītāju tikšanās Liepājas muzejā notiek semināra “Vasaras skola 2014” ietvaros, kas Liepājā risināsies no 12. līdz 14. septembrim. Semināra dalībniekiem organizatori piedāvā gan teorētiskas, gan praktiskas nodarbības, kuru mērķis ir XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku folkloras programmas koprepertuāra apguve un precizēšana.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+