×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. septembris, 2015
Drukāt

Atis Klimovičs: Kā par vēsturi runāt ar cittautiešiem (50)

Foto - LETAFoto - LETA

Atis Klimovičs

Var jautāt: cik vēl ilgi būs jāklausās stāsti par mūsu valstij milzu postu atnesušo padomju varu un tās pastrādātajiem noziegumiem? Šķiet, ilgi gan, jo nodarījumu klāsts ir ārkārtīgi plašs, nepietiekami apskatīts un tieši tādēļ atbilstoši nenovērtēts dažādos Latvijas sabiedrības slāņos. Neliekuļosim un atzīsim, ka palielajam skaitam sveštautiešu padomju vara izraisa pavisam citādas sajūtas nekā lielākajai daļai latviešu. Tas pats sakāms arī par šo cilvēku pārstāvjiem Saeimā jeb “Saskaņas” partiju. Iespējams, viņu elektorāts vienā rāvienā nemainītu savu pārliecību, pat ja Urbanovičs un Ušakovs nosodītu komunisma noziegumus, taču iespaidu atstātu gan. Turklāt labvēlīgi ietekmētu tautu savstarpējo izpratni, kuras trūkumu tik bieži dažādi komentētāji pārmet Latvijas politiskās elites pārstāvjiem. Aina, protams, nemainītos pāris dienās, taču nopietns un faktos balstīts komunisma noziegumu nopēlums dotu atbildi arī uz svarīgāko jautājumu – vai 40. gadu notikumi uzskatāmi par Latvijas okupāciju. Iespējams, daudziem sveštautiešiem būtu grūti sarast ar šādu uzstādījumu, taču tas ir viens no svarīgākajiem nosacījumiem, lai savā starpā par kaut ko nopietnu spētu vienoties tik atšķirīgās Latvijas sabiedrības daļas.

Ne tikai latviešiem, arī citiem Latvijas iedzīvotājiem ir jāzina, cik “krāšņi” uzdarbojies, piemēram, Alfons Noviks, kurš līdz 1953. gadam bija galvenais LPSR čekists. Ieskatu Latvijas “mierīgajā atbrīvošanā” sniedz aculiecinieka stāstījums par Novika gaitām Tilžā 1944. gada vasarā. Tur pēc pamatīga pirtī sarīkota čekistu rauta Noviks licis it kā uz nopratināšanu atvest pagasta nama pagrabā ieslodzītās partizānu atbalstītājas. Kas noticis šajos intīmajos apstākļos, saprotams, turklāt ar “nopratināšanu” pēc pagurušā Novika nodarbojušies arī citi zemākas pakāpes virsnieki. Vai kāds pārsteigums, ka šādai akcijai sekojis nacionālo partizānu atbildes uzbrukums.

Padomju vēstures mītu iespaidā joprojām dzīvojošos būtu jāiepazīstina ar to, ko patiesībā vēlējusies “atbrīvotās” Latvijas iedzīvotāju lielākā daļa. Kā to izdarīt – jautājums, ko varētu uzdot viedokļu līderiem. Latvijā mājīgu dzīvi ieguvušajiem derētu dzirdēt tagad jau gandrīz 90 gadus veco sieviešu stāstus, kāpēc viņas palīdzējušas nacionālajiem partizāniem – tas bijis pats par sevi saprotams. Tolaik jaunās sievietes bijušas pārliecinātas, ka komunisti tiks padzīti un labā dzīve, kāda bijusi neatkarīgajā Latvijā, drīz atgriezīsies.

Atteikšanās atzīt komunisma laika noziegumus ļauj gan stutēt melus par Latvijas “brīvprātīgu” iestāšanos brālīgajā republiku saimē, gan ar nicinājumu izturēties pret komunistu nobeigtajiem cilvēku tūkstošiem un arī pašu neatkarīgo Latvijas valsti. Tomēr ar šādu viedokli diezin vai iespējams panākt kaut ko konstruktīvu, un šķiet, nav arī nekādu tiesību pārmest sabiedrības latviskajai daļai nevēlēšanos integrēt cittautiešus. Lai apvienotos, nepieciešama noteikta vienošanās par to, kas ir šī valsts, kurā mēs visi dzīvojam.

Iespējams, šis nav labākais laiks uzskatu korekcijām, it īpaši izvērsta Krievijas propagandas uzbrukuma apstākļos. Ko lai dara – tam pretī liekams vienīgi godprātīgs mūsu profesionālo vēsturnieku, novadpētnieku un žurnālistu darbs.

Pievienot komentāru

Komentāri (50)

 1. Tautieši, abonējiet Latvijas Avīze – , tad būsim skaidrāka izpratne par notikušo un notiekošo Latvijā.
  Ne bez pamata klimpoviči piesauc čeku un ceku, lai slēptu savu nedarbu sekas:
  “…. Nekad latviešu valoda nav bijusi tik deģenerējusies un degradēta kā šobrīd. Pat padomju laikā ne. Kafejnīcās, veikalos, tirgū, virtuvē valoda var pārdzīvot smagus laikus, bet, kad ielas mēle ielaužas un uzurpē varu radio, televīzijā, avīzēs un pat grāmatās, kļūst baisi. Kā reiz atļāvos pavīp­snāt – senie grieķi senāk rak­stīja par briesmīgo, bet mēs tagad rakstām briesmīgi. Deviņdesmitajos gados noticis smags pārrāvums izglītībā un kultūrā. Panākt, lai latviešu valoda iegūtu valsts valodas statusu, ir viena lieta, bet ir par to arī jārūpējas. ” Intelektuālā doma gruzd zemdegās. Saruna ar dzejnieku Leonu Briedi (LA/Kultūrzīmes, 21.04.2015)

 2. Par “”politiku”‘ar “”cittautiešiem”‘nerunāju kopš 1946.gada janvāra-kopš 5,5 gadu vecuma,jo tas ir bezjēdzīgs pasākums un veltīga gaisa “”trīcināšana”‘.Neatceros nevienu gadījumu kad “‘kādam pārliecība būtu manījusies līdz ar pienākumu pret ļīdzcilvēkie “”demokrātisko rietumu vērtību skalas “”izpratnē.P.S. Tautas paruna:Kupraini tikai zārks izlabo!””

 3. Tautieši, neuzķerieties uz kremļa nolīgtajiem zombētājiem tādiem kā grafists un edge. Vi;nu uzdevumsa ir sēt latviešos naida un neuzticības sēklu pret savu valsti , ar puspatiesībām un meliemslavin;at bijušo ļaunuma impēriju un tās idejisko pēcteci – tagadējo Putina Krieviju . Latvieši, esiet gudri un neiesaistieties diskusijās ar šīm čekas pamestajām padibenēm .

  • Да вы не волнуйтесь так, Янис, а то вас глючит сильно. Вон, даже мимо клавиш ударяете. Болезнь ваша лечится. Главное спокойствие и больше гулять на свежом воздухе.

  • Edge cite kolaboracionistu tekstus,kas uztverami līdzīgi slavas zālei bibliotekā un kalpo okupācijas noniecināšanai,tikai pašlaik nav spēku,kas pievērstu kaut uzmanību okupācijas un tās darboņu slavināšanas koriem,kas ir aizliegts ar valsts likumiem.

 4. “Bet runāsim atklāti, represēto skaits nekad nav pārsniedzis 15%. Atlikušie 85% jau netika represēti un dzīvoja normāli.” Akadēmiķis, zinātņu vēsturnieks Jānis Stradiņš ( IR, 29.03.2013)
  ================================================================
  Ja propagandisti klimpoviči uzskata, ka runājot par vēsturi jāuzsver tikai 15% gadījumu ap ceku, čeku un ciku, caku – , tad viņi nekad nepievērsīsies 85%, neapjēgs to Vēstures daļu, kas var vienot.

  • Muļķības! Mani vecāki netika represēti, jo bija vienkārši strādnieki, bez privātīpašumiem. Taču tās bailes, ko viņi izjuta, kad riņķī apkārt pēkšņi naktīs pazuda kaimiņi un apkārt braukāja tā sauktās “melnās bertas”, kad apkārt lepni staigāja komunistiskas pārliecības pārpilni pūšļi, kam likās aizdomīgi jau tas, ka kāds uz viņiem sliktāk paskatījies. Kad kaimiņš nodeva kaimiņu tāpēc vien, ka bija par kaut ko sastrīdējušies vai vienkāršas skaudības dēļ. Tās bailes no padomju varas viņiem vēl 60. gados nebija pārgājušas. Jā, atlikušie 65% varbūt arī dzīvoja normāli, bet vai dzīve vienās bailēs, mutes turēšana un publiska urrāšana jaunajai varai, kaut to necieta, bija laimīga dzīve? Pēc kara daudzi padomju armijas atvaļinātie čini palika Latvijā, kur viņus nodrošināja ar visādiem vadošiem amatiem, kaut gan bieži viņi no tā vispār neko nesaprata, tāpēc latviešiem nācās viņiem izkalpot, tajā pašā laikā pieglaimojoties, lai nenokļūtu tajos 15%. Jo populārs teiciens toreiz bija: “Vse latiši – fašisti!” Tad padomājiet, vēltreiz sakot, ka 85% Latvijas iedzīvotāju no padomju varas necieta. Cieta kaut vai tāpēc, ja izrādījās, ka kāds radinieks dzīvoja ārzemēs. Jo tad uz tevi sāka skatīties ar aizdomām.

  • Tad nu gan “pamatojums”! Ja 25% ir naves kameras, bet parejie 85% “parastaja Krievijas tautu cietuma” ar ikmirkla iespeju nonakt naveniekos… Ja viduslaiku Krievijas sabiedriba nav jaradina, tad eiropejiskajam sabiedribam Baltija tas bija shoks un “atkritiens” gadsimtiem atpakal – vel tagaf netiekam gala ar sho “mantojumu”. Kaa var vienoties ar kolonizatora saptashanu

  • Tad nu gan “pamatojums”! Ja 25% ir naves kameras, bet parejie 85% “parastaja Krievijas tautu cietuma” ar ikmirkla iespeju nonakt naveniekos… Ja viduslaiku Krievijas sabiedriba nav jaradina, tad eiropejiskajam sabiedribam Baltija tas bija shoks un “atkritiens” gadsimtiem atpakal – vel tagad netiekam gala ar sho “mantojumu”. Jo jaaciinaas ar kolonizatoru saprashanu.

  • Interesanti būtu dzirdēt, ko Stradiņš teiktu, ja pats būtu bijis to 15% vidū. Nebiju sagaidījis no akadēmiķa tik idiotisku vērtējumu.

   • “Zinātnieka uzdevums ir savu atzīto patiesību arī bez aiztures apliecināt, nedomājot par konsekvencēm.”
    Prof.Dr.theol. Haralds Biezais, monogrāfijas “Latvija kāškrusta varā. Sveši kungi, pašu ļaudis” par latviešu kolaboracionistiem autors (publicēta Lauku Avīzē 1994.g.)

 5. mans sievastēvs Daugavpils apriņķī strādāja pie žīda, lopu uzpircēja. Kad ienāca 40. gadā padomju vara , sievastēvu , poli arestēja žīds Šustins un piesprieda nāvi nošaujot. pēkšņais vācu iebrukums atbrīvoja. Pēc gada vācieši arestēja sievastēvu un aizsūtīja Prūsijā dar ba nometnē pie Baltijas juŗas. ( aizmirsu nosaukumu- kaut kas bija ar S vai Š, ja kāds zin , atgādiniet) Par laimi izdzīvoja . Atgriezās Daugavpilī , Izvaltā. Židi atkal pratināja, kāpēc izdzīvojis. Aizliedza dzīvot Daugavpils pusē. kad deva Vācija kompensācijas par mokām, viņam atteica , jo tā bijusi darba nometne. Daugavpils avīzē pirms pāris gadiem žīds priecājies, ka Vācija samaksājusi kompensāciju, jo viņš kara sākumā aizmuka uz padomju Krieviju. Sievastēvs tagad dus Dalbes kapos. Tā .. , GRAFIST!

  • Едрит твой коцин, дед! У тебя на старости лет совсем с головой плохо стало?! Я то здесь причём?! Сам ты зараза старая!

   • Vecais, labāk iedzer zāles, lai pāriet histērija, citādi savā piktumā klaviatūru klabinādams vēl dabūsi sirdstrieku!

    • Мне то зачем?! Пусть селький дед пьёт, а то он переживает сильно.

     • Tipisks krievu fašists ir grafists. Tādi nav ārstējami, tikai kaps ir viņu mūža glābiņš! jautrs murmulis!

     • Опаньки! А ты вообще в адеквате, дед?! Чего это было сейчас? Может, ты лекарств переел, а? Если тебя так прёт от ненависти и лекарства не помогают уже, ну так застрелись, из рогатки. Облегчи жизнь, так сказать, себе и другим.

     • Jā ,esmu vecs, bet tevi vēl varu sagriezt un sažņaugt, ka gaudosi kā suns!

     • Слышь, партизан хренов, отстань ты уже! Выпей шмаковки стакан, салом закуси. Сиди ты спокойно на своём хуторе, не собираюсь я с тобой воевать!

 6. Mēs liekam pretī – mācīt skolās jauno paaudzi okupantu valodā.

 7. О, пропагандисткий центр заработал. Атис так широко улыбается, очень не слабый видимо грант отхватил, вон как доволен то. Конечно трудно вас понять, уж больно заковыристо пишите вы. Почему то у вас все коммунисты по национальности или русские или евреи? А что коммунистов латышей не было совсем? А кто ж тогда у вас в сейме заседает? Что, фамилий их не знаете или внезапно зрения лишились? Ай, яй, яй, голубчик, как же так. Почему бы вам не начать со своих сначала, вот осуждайте, линчуйте, люстрируйте, а мы посмотрим.

  • Ko tu pīksti? Pat dažus vārdus nevari uzrakstīt valsts valodā. Tātad apstiprini, ka esi okupants.Ne velti K.Markss ir sacījis – ja nezini tās zemes valodu, ur dzīvo, tad esi okupants.

   • Ну вы прям, как с ёлки упали. Уже все, и модераторы, и редакторы, и постоянные комментаторы, знают, что я не пишу по латышски из принципа. Ну, и не буду лукавить, с грамматикой ещё пока есть проблемы.
    А Карл Маркс то здесь причём? Вот сколько ни изучал максизм-ленинизм, а не помню я у классика такой вот цитаты. Может вы сами её придумали, а?

  • Kas tad ir rakstā minētais Alfons Noviks? Krievs vai? Grafistam uz vecumu laikam acu gaisma tik ļoti dziest, ka vairs pagalam neburtojas, tāpēc nabadziņš spiests nesaburtoto pats piedzejot.

   • alfons noviks bija žīdu izcelsmes latvijecs,ja jau gribējāt viņu par latvieti uzskatīt.

   • Почему это вы решили, что я должен по фамильно знать всех ваших «героев»? Мне эта, упомянутая вами, фамилия ничего не говорит, следовательно, я не могу сделать никиких выводов и догадок, о национальности человека с такой фамилией.
    Да, я не мальчик уже, но со здоровьем у меня пока всё нормально, не дождётесь.

    • Ha, no „А что коммунистов латышей не было совсем? [..] Что, фамилий их не знаете или внезапно зрения лишились?” pārmeties uz „Почему это вы решили, что я должен по фамильно знать всех ваших «героев»?”! Tā ir, ka rakstu kārtīgi neizlasa, bet jau drukā augšā savu kārtējo garadarbu! 😀

     • Ну вы прям как сельский дедок дискуссию ведёте. Вам лишь бы гадость написать. Вырвали фразу из контекста, а ведь там было продолжение про коммунистов в вашем сейме. Они то люди известные, на виду, не правда ли? В компартии Латвии состояло несколько сотен тысяч коммунистов, и большая их часть ведь никуда не делась. Но я же не могу знать всех, это естественно и логично.

     • Kā lauku vecis diskutēju vai nediskutēju, bet rakstu vismaz izlasu pirms kaut ko komentēju. Protams, ja mēnesī jāraksta simtiem komentāru, tad par to augsto kvalitāti nevar būt ne runa. Tad arī neatliek nekas cits kā manu kritiku norakstīt kā “гадость” un tādā pat apmātā paštaisnumā pārmesties klāstīt par to, cik daudzi Latvijā “uz papīra” vai ne “uz papīra” esot bijuši kompartijā, it kā tas jel kādā veidā attaisnotu kaut vai tā paša Novika neģēlības.

     • В самом деле? А мысли ваши вихляют и путают след. По вашему мнению, я пишу много комментариев и они «некачественные». Да неужели? А вы не пишите комментарии? Вот о чём статья автора? О «преступлениях» коммунистов, причём не отдельных людей (действительно, может быть и настоящих подонков), а всех подряд коммунистов. При этом, между строк, у автора сквозит мысль, что латышей коммунистов как бы и не было вовсе.
      А проведите ка вы парралель, между названным в статье «героем» и , допустим, господином Горбуновым, он ведь занимал в своё время такую же должность, и только потом стал председателем верховного совета. Один вот «изверг», а второй кто? Герой атмоды? А Восс, а Пельше, а Рубикс, а те другие, возрастом помоложе и рангом пониже, в сейме вашем заседающие?!
      Автор предложил осудить всех коммунистов скопом, а я предлагаю ему начать со своих, близких ему по крови, и без исключений, всех так всех. А мы постоим в сторонке и посмотрим, что останется от вашей, так сказать, элиты.

  • Ko tas vatņiks te dara latviešu avīzē?Vēl viens piemērs okupantu “integrācijai”Latvijā?

   • Да то же, что и ты, хуторянин и абориген. Высказываю своё мнение и дикуссирую. А что, нельзя?!

 8. Ikviens Latvijas Avīzes lasītājs mācēs par vēsturi pastāstīt arī cittautiešiem:
  “Vienā reizē uz kolhozu atveda pašu PSKP CK lauksaimniecības nodaļas vadītāju Karlovu. Ar sievu atpūtās Jūrmalā. Bet gribējis, lai aizved arī uz provinci, uz kādu labu kolhozu. Pugo negribēja vai traks vest uz “Komunāru” – viņš man naidniekos skaitījās, bišķītiņ no čekas puses iespaidojies. Taču atbrauca kā Pugo ar Čemmu, tā Karlovs ar lauleni un mazāki instruktori no Maskavas un Rīgas. KGB mašīnas ap klubu vien riņķoja. Saproties, vīri pie galda apspriežas, bet tai laulenei nav lāgā ko darīt. Karlovam toreiz bija gadi tā ap astoņdesmit, bet sievai sešdesmit. Nodevu viņu daiļdārzniecei. Un zini – ķirši zied. Kā saka – kupenām. Tas ir kā pasakā. Izved Maskavas kundzi cauri pasakai, cauri brīnišķīgi iekārtotam dendroloģiskam dārzam, parāda mūsu jaunceltnes. Tad viņa atgriežas un galda galā uzsit ar kulaciņu – etomu predsedatelju nado davaķ ordena! (Šim priekšsēdētājam jādod ordenis – krievu val.) Vecajam Karlovam sievas vārds kā likums, bet man mana dārzniecīte iedeva otro “ļeņinu”.
  Jānis Blūms: Godīgi sakot, es to esmu nopelnījis (LA, 15.11.2012)

 9. Nacionālajā bibliotekā atrodas okupantu politiskās organizācijas-kompartijas-nopelniem bagātā darboņa slavas zāle.Runas par patriotismu,komunistu noziegumiem,nacionālo pretošanos uz šāda fona izklausas pēc slima suņa murgiem.

  • Lasi Latvijas Avīzi, tad apjēgsi – bez čekas un cekas daudz svarīgākas lietas notikās:
   “Tagad par pēckara periodu runā maz un neobjektīvi. Piemin tikai represijas. Es 1946. gadā pabeidzu vidusskolu. No visas klases tikai kādas divas vai trīs meitenes neaizgāja studēt, visi pārējie iestājās augstskolās. Miera laikā tā nekad nebūtu noticis. Visi skrēja mācīties.”
   Kā rāma upe mana dzīve plūst. Saruna ar karikatūristu Ēriku Ošu (LA/Mājas Viesis, 13.01.2015)

   • Un tūlīt arī pateikšu kāpēc visi tajā laikā steidzās studēt.Bija tomēr labāk būt padomju priekšniekam,ne strādāt lauku brigādē vai par skotņiku kolhoza fermā?Pusbadā.Un vēl palikt gada beigās parādā kolhozam.Tas bija izdzīvošanas paņēmiens.

    • Izdzīvošanas gan, ņemot vērā postījumus pēc 2.Pasaules kara un lielas daļas inteliģences evakuēšanos uz Rietumiem. Tieši tāpēc jābūt cieņas pilnai atteiksmei pret pēckara paaudzēm, kas skarbajos apstākļos spēja ne tikai izdzīvot, bet arī panākt vērā ņemamu attīstību. VEF u.c. uzņēmumos jau arī izglītotie latvieši strādāja, jaundibinātajā Latvijas Zinātņu Akadēmijā izcilus pētījumus veica:
     “Kā tas varēja notikt, ka krievs bija pirmais pasaules telpā. Cilvēku izšaut kosmosā varēja gan krievi, gan amerikāņi. Bet dabūt atpakaļ uz Zemes nebija iespējams. Pasaulē neeksistēja viegls materiāls nolaižamajam aparātam, kas varētu mehāniski izturēt triecienu pret atmosfēru, tūkstošgrādīgo sakaršanu, piedevām izolēt kosmonautu ārkārtīgi augstās temperatūras dēļ, šķērsojot atmosfēru. Tādus materiālus izstrādāja Latvijas Zinātņu akadēmijā. Daudzi latviešu zinātnieki saņēma slepenās valsts prēmijas. Visbeidzot Latvijas Zinātņu akadēmijas toreizējais prezidents akadēmiķis Aleksandra Mālmeisters saņēma darba varoņa Zelta zvaigzni. “Z.Mežavilks: Pirmais cilvēks pasaules telpā un latvieši (..)

   • Puiši, vismaz daudzi steidzās studēt, lai nevajadzētu iet padomju armijā ar tās plaši zināmo dedovščinu. Visi, komunisma ideju nesamaitātie, izvairījās, kā vien prata. Īpaši, kad sākās Afganistāna, pēc tam Černobiļa.

 10. Kam gribas par sevi un saviem senčiem dzirdēt un pieņemt rūgto patiesību. Tad jau vieglāk ir izlikties,ka tādas nav bijis.

 11. Lūdzu izlabojiet kļūdu – minētie notikumi Tilžā attiecas uz 1945. gadu!

 12. Nacionalie partizani Latvija joprojam ir tads ka bubulis. Vinus cekisti mekleja vel 80s . Daudzi nezina to,ka daudzas partizanu nodalas tika izformetas un cekisti vinus ta ari neatrada…

 13. Palīdzēs Nirrnberga II , ja Saeimas gudrās galvas to balstītu…, bet…

 14. “Saki tā, kā tas ir.” Prof.Dr.theol. Haralds Biezais.
  Tikai tā: “Sākām vārda vistiešākajā nozīmē klajā laukā un tukšā vietā.(..)Tagadējā Druvas ciematā, kas savu nosaukumu aizguva no kopsaimniecības, viss – dzīvojamās ēkas, vidusskola, sporta nams, asfalta rūpnīca un ražotnes – tika uzcelts kopsaimniecības laikā. Celtniecības brigādē vien pastāvīgi strādāja ap trīssimt vīru. Bija ap simt traktoru un tikpat automašīnu.”
  Diplomētais agronoms Jānis Rubulis (1927) bija Saldus rajona kopsaimniecības “Druva” priekšsēdētājs,
  “Mēs tikai nopietnāk strādājām. Saruna ar Jāni Rubuli (LA,16.09.2011 )

  • vietējā veikalā ziepes un veļu deva uz taloniem un no gaļas izstrādājumiem varēja nopirkt nagus un ragus,tos pašus pēc garas rindas izstāvēšanas un ja visiem pietika(pieredze 80.-90.gados.).

   • Likumsakarīgs rezultāts, ja pēc 1985.g. vairāk pa ielām ar karogiem dziedot staigāja – un rozā sapņus sapņoja:” “Tobrīd, 1990.gada 4.maijā, deviņi no desmit latviešiem cerēja, ka neatkarība pati par sevi atrisinās visas problēmas.” 4.maija brīvības un neatkarības sajūsma. Kur tā pazaudēta? (LVportalsLV)

    • produkti veikalos sāka trūkt pēc 1980.gada Maskavas olimpiādes,tolaik neviens nekādus rozā sapņus vēl nesapņoja,bet pārējās preces uz taloniem sāka izsniegt pēc 1985.gada.Mēbeles vispār varēja nopirkt tikai pa lielu blatu.Atceros-man 1987.gadā dēls precējās- uz virtuves skapīti bij jāstājas rindā,bet tā arī nesagaidījām,caur kādas paziņas blatu nopirkām Igaunijā.

 15. dumš vai muļķis ?
  ——————-
  Viņi NEGRIB dzirdēt !!!
  – fleitē, fleitē, mana d**** klausās – tā viņi domā pie sevis.
  Dažreiz pasaka arī atklāti …

  • viņi neko negrib dzirdēt, kaut gan ļoti labi zina patieso vēsturi, nav tādi muļķi, bet lielummānija neļauj arzīties – automātiski protestē. Tā ir iedzimtība. Paši runā, ka slikti Latvijā, bet pasaki tikai lai brauc uz Krieviju, atbilde skan brauc pats, ja Tev tā vajag, man tepat ir labi. Kā to saprast, tikai tā, ka domā vienu, runā kaut ko citu.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Katram savi instrumenti

Izdevniecība “Latvijas Mediji” izdevusi karikatūrista Gata Šļūkas grāmatu “Karikatūra LV”, kurā apkopotas gandrīz 300 karikatūras par ikvienam latvietim svarīgām un saprotamām tēmām. Daudzi no grāmatā redzamajiem zīmējumiem bijuši publicēti “Latvijas Avīzē”. Šodienas karikatūru Gatis velta savai profesijai.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+