Mobilā versija
+15.7°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
21. novembris, 2014
Drukāt

Kā radusies tradīcija dzimšanas dienā nopūst svecītes

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Protams, ir vairākas versijas. Zināms, ka senie grieķi apaļas tortes vai pīrāgus (apaļā forma simbolizēja Mēnesi) nesa uz templi kā veltes mēness dievietei Artemīdai. Un saspraustās svecītes simbolizēja paša Mēness mirgojošo spožumu.

Bet viduslaiku Vācijā ikviena cilvēka dzimšanas dienas svinības bija nesaraujami saistītas ar mazā ebrejzēna Jēzus piedzimšanu, un tur dzimšanas dienas torti veidoja apļveidīgi satītu mazuļa autiņu formā.

Savukārt svecītes simbolizēja – ne vairāk un ne mazāk – dzīvības gaismu. Un tieši Vācijā bija izplatīta tradīcija savā dzimšanas dienā iedomāties vēlēšanos, vienlaikus nopūšot tortes svecītes, jo tajā laikā valdīja ticējums, ka nopūsto svecīšu dūmi attiecīgo vēlmi aiznes tiešā ceļā uz debesīm.

Vēl viena versija pauž, ka vārdadienas torte pirmo reizi parādījās viduslaiku Anglijā, turklāt tā katrā ziņā bija pagatavota, izmantojot slepenas sastāvdaļas, par kādām visbiežāk izmantoja monētas, gredzenus, zvaniņus un citus tamlīdzīgus nelielus priekšmetus. Un, protams, to, kura tortes gabaliņā patrāpījās, piemēram, monēta, sagaidīja liela bagātība un labklājība…

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (3)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+