×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. novembris, 2014
Drukāt

Kā radusies tradīcija dzimšanas dienā nopūst svecītes

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Protams, ir vairākas versijas. Zināms, ka senie grieķi apaļas tortes vai pīrāgus (apaļā forma simbolizēja Mēnesi) nesa uz templi kā veltes mēness dievietei Artemīdai. Un saspraustās svecītes simbolizēja paša Mēness mirgojošo spožumu.

Bet viduslaiku Vācijā ikviena cilvēka dzimšanas dienas svinības bija nesaraujami saistītas ar mazā ebrejzēna Jēzus piedzimšanu, un tur dzimšanas dienas torti veidoja apļveidīgi satītu mazuļa autiņu formā.

Savukārt svecītes simbolizēja – ne vairāk un ne mazāk – dzīvības gaismu. Un tieši Vācijā bija izplatīta tradīcija savā dzimšanas dienā iedomāties vēlēšanos, vienlaikus nopūšot tortes svecītes, jo tajā laikā valdīja ticējums, ka nopūsto svecīšu dūmi attiecīgo vēlmi aiznes tiešā ceļā uz debesīm.

Vēl viena versija pauž, ka vārdadienas torte pirmo reizi parādījās viduslaiku Anglijā, turklāt tā katrā ziņā bija pagatavota, izmantojot slepenas sastāvdaļas, par kādām visbiežāk izmantoja monētas, gredzenus, zvaniņus un citus tamlīdzīgus nelielus priekšmetus. Un, protams, to, kura tortes gabaliņā patrāpījās, piemēram, monēta, sagaidīja liela bagātība un labklājība…

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+