×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. maijs, 2013
Drukāt

Kā vērtējat NVA rīkotos vakanču gadatirgus nodarbinātības veicināšanai?

Foto - LETAFoto - LETA

Aija Saldovere, 
Liepājas pilsētas domes Attīstības pārvaldes eksperte nodarbinātības jautājumos: 
”Pasākums noteikti bija lietderīgs. To apmeklēja vairāk nekā 1800 darba meklētāju. Daudzi uzņēmēji, kas piedalījās, vēlāk teica – neesot domājuši sastapt tik daudz cilvēku, kuri patiesi vēlas atrast darbu un strādāt.

Ikdienā nereti nākas sastapties ar bezdarbniekiem, kuri iztur līdz pirmajai darba algai un tad pazūd. Mēs, pašvaldības pārstāvji, novērtējam Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) ieguldījumu, jo pasākums bija labi noorganizēts. NVA filiāle Liepājā apmeklētājiem piedāvāja izsmeļošu informāciju par visām vakancēm pa profesijām.

Liepājā kopumā darba meklētājiem tika piedāvātas vairāk nekā 100 brīvās darba vietas dažādu profesiju pārstāvjiem. Piemēram, zemnieku saimniecības “Ciemgaļi” īpašnieks atzina, ka gadatirgū atradis desmit darbiniekus – lentzāģu operatorus, asinātājus un citus šāda veida speciālistus.”

 

Dace Kaņepone, 
Jelgavas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja:
 “Vakanču gadatirgus bija labs pasākums, lai savestu kopā darba devējus ar tiem cilvēkiem, kuri šobrīd ir bez darba un vēlas strādāt. Darba devējiem tādas tikšanās dod iespēju noteikt, vai cilvēks būs strādātājs vai ne. Pašvaldībā šāds gadatirgus notika pirmo reizi, bet līdzīgus pasākumus jau agrāk rīkojusi Latvijas Lauksaimniecības universitāte, lai savestu kopā uzņēmējus ar studentiem, iepazīstinātu ar viņu pētījumiem attiecīgajās nozarēs. Uzņēmēji toreiz to novērtēja atzinīgi.”

 

Gints Šķenders, 
Cēsu novada domes priekšsēdētājs:
 “Vakanču gadatirgu, kas notika Cēsīs, uzskatu par ļoti noderīgu pasākumu. To apmeklēja ap 500 cilvēku. Viņiem tika dota reāla iespēja satikties aci pret aci ar vairāk nekā 20 vietējiem un tuvāko novadu darba devējiem, ar uzņēmumiem pārrunāt darba iespējas un nosacījumus, kā arī piedāvāt un atstāt darba devējam savu CV. To izmantoja daudzi darba meklētāji, kas devās uz vakanču gadatirgu ar mērķi atrast darbu un satikties ar nākamo darba devēju. Pat ja darbinieks netika salīgts pasākuma dienā, darba devēji apkopo iegūto informāciju par darba meklētājiem un atbilstošākos kadrus aicinās uz darba intervijām.

Pasākums apliecināja, ka darba tirgus arvien vairāk pieprasa speciālistus ar profesionālo izglītību. Daudz lielāka vērība jāvelta profesionālās izglītības mācību iestādēm, ja vēlamies, lai attīstītos nodarbinātība.”

 

Ligita Maziņa, 
Jūrmalas pilsētas domes ekonomikas un attīstības nodaļas vadītāja: 
”Viennozīmīgi, vakanču gadatirgus ir noderīgs pasākums. Tajā piedalījās vairāk nekā 30 darba devēju, piedāvājot darba meklētājiem ap 260 vakancēm gan sezonas, gan pastāvīgam darbam. Uzņēmēji pārstāvēja ne tikai Jūrmalu, bet arī Rīgu, Tukumu, Ogri un citas pašvaldības. Darba devēji vakanču gadatirgū meklēja, piemēram, glābējus, bruģētājus, dārzniekus, elektromobiļa vadītājus gidus, kiosku un veikalu pārdevējus, istabenes, viesmīļus, bārmeņus, pavārus, pavāra palīgus, virtuves strādniekus un citu profesiju pārstāvjus.

Gadatirgus galvenie rīkotāji bija NVA darbinieki, pašvaldība atbalstīja, informējot uzņēmējus un piedāvājot pasākuma norisei telpas. To apmeklēja 1200 cilvēku. Jau pirmo divu stundu laikā dažiem darba devējiem izdevās atrast piemērotus kandidātus vakantajām darba vietām. Zinām, ka SIA “Akvaparks” gadatirgū sameklēja tam nepieciešamo dārznieku, tāpat paveicās arī citiem uzņēmumiem. Citiem vēl jāpieņem gala lēmums pēc iesniegto CV izskatīšanas. Precīzāk par rezultātiem varēsim spriest, kad NVA tiks apkopoti visu gadatirgu rezultāti. Taču jau pasākuma norises dienā saņemtās uzņēmēju atsauksmes bija pozitīvas. Savukārt pašvaldība gandarīta, ka tādā veidā tiek veicināta nodarbinātība.”

 

Fakti

* Sezonas vakanču gadatirgu organizēšanu NVA sāka šā gada martā. Tie šopavasar notika Cēsīs, Jelgavā, Liepājā, Jūrmalā un 1. maijā šīs sezonas pēdējais – Rēzeknē.

* Gadatirgi kopumā pulcēja ap 8000 apmeklētāju un vairāk nekā 120 darba devēju.

* Darba meklētājiem tika piedāvātas gandrīz 750 vakances, no tām 169 jau ir aizpildītas, bet citos uzņēmumos pretendentu atlase vēl turpinās.

* Apmeklētākais bijis Rēzeknes vakanču gadatirgus, kas ieinteresējis ap 3000 cilvēku. Pārējos gadatirgus apmeklējuši 500 līdz 1800 interesenti.

Avots: LETA

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+