Kadeti uzvar un nodrošina vietu otrajā kārtā 0

Latvijas U-16 puišu basketbola izlase ceturtdien sasniedza savās mājās notiekošā Eiropas čempionāta otro posmu.

10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
VIDEO. Ovācijas un neviltota sajūsma! Dons iekļūst Eirovīzijas finālā 7
Krievijas drošības iestādēm “mati stāvus”. No kara atgriežas atbrīvotie cietumnieki – tos nevar savaldīt

Eiropas čempionāta otrajā mačā Latvija pārliecinoši Ogrē ar 84:62 (24:14, 25:14, 17:14, 18:20) pārspēja Horvātiju.

Latvijas komandas rindās 16 punktus iemeta Rodions Kurucs, bet 12 iemeta Artūrs Strautiņš. Savukārt desmit pievienoja Niks Jansons, kuram arī septiņas atlēkušās bumbas.

Abas komandas dueli iesāka līdzvērtīgā cīņā, taču mača sestajā minūtē Latvija spēja pirmo reizi sasniegt desmit punktu pārsvaru (17:7). Mājinieki turpināja demonstrēt gana pārliecinošu sniegumu arī atlikušajā pirmā puslaika daļā, nedaudz vairāk kā sešas minūtes līdz pārtraukumam sasniedzot jau 20 punktu pārsvaru (36:16). Pirmo puslaiku Latvija noslēdza sev par labu ar 49:28.

Otrajā puslaikā Latvija vairs tik strauji rezultāta pārsvaru nepalielināja, abām komandām aizvadot salīdzinoši līdzīgu spēkošanos, lai gan tās lielākoties šķīra vairāk nekā 20 punktu atstums. Horvātijai tā arī neatrodot pretargumentus, dueli Latvija noslēdza ar pārliecinošu uzvaru – 84:62.

Turnīra pirmajā mačā Latvija trešdien ar 74:67 sīvā cīņā pārspēja Grieķiju, bet horvāti ar 64:65 piekāpās Bosnijai un Hercegovinai, kaut 30 sekundes pirms pamatlaika beigām vēl bija vadībā ar 64:60.

Savukārt ceturtdien bosnieši ar 56:61 apspēlēja Grieķiju, tādējādi arī jau pirms pēdējās kārtas nodrošinot vietu otrajā posmā.

Eiropas čempionāta pirmā posma noslēgumā Latvijas kadeti B apakšgrupā piektdien tiksies ar bosniešiem.

Pēc divām kārtām Latvija, kā arī Bosnija un Hercegovina tikušas pie divām uzvarām, un piektdien šīs abas vienības noskaidros, kura triumfēs apakšgrupā. Savukārt Grieķija un Horvātija ieņem pēdējās vietas un savstarpējā cīņā noskaidros, kas izcīnīs atlikušo ceļazīmi uz otro posmu.