×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
25. oktobris, 2012
Drukāt

Kaislības flamenko teātrī


30. oktobrī Rīgas Kongresu namā būs iespēja atjaunot enerģijas krājumus karstasinīgajā flamenko pasaulē, ko uz Rīgu atvedīs pasaulē pazīstamais flamenko dejotājs un horeogrāfs Tomass de Madrids un viņa “Flamenko teātra” dejotāji.


 

Andalūzijā dzimušais flamenko šķiet pazīstams visiem, jo kurš gan kaut reizi nebūtu kaut pa ausu galam dzirdējis ugunīgo ģitāras strinkšķināšanu vai ievērojis košās drānās tērptās dejotājas ar kastaņetēm un lepnos dejotājus viņām līdzās. Tomēr vien retais zinās stāstīt, ka šī mūzika un deja nav tikai deja, mūzika vai “stils”, bet vesels stāsts par kaislīgu, aizrautīgu un, protams, nelaimīgu mīlestību, kas iedzīvināts pirksta pieskārienos stīgām, līdz sīkākajai detaļai izslīpētās dejas kustībās un balsī. Lai patiesi pastāstītu šo stāstu, vajadzīga patiesi liela meistarība, ko nereti slīpē visu mūžu.

Spāņu mākslinieks Tomass de Madrids, kurš uz Rīgu vedīs savu flamenko stāstu, jau vairākus gadu desmitus izkopis izsmalcināto dejas mākslu. Viņš ir apvienības “Flamenko teātris” mākslinieciskais vadītājs, uzskatāms par ievērojamu flamenko izpildītāju, pats būdams arī pasaulē pazīstams horeogrāfs. Mākslinieks veiksmīgi sadarbojies ar vairākiem operas teātriem – viņa slavenākais darbs ir horeogrāfija operai “Karmena” Edinburgas operas festivālā, piedaloties Plasido Domingo un Terēzei Bergansai.

Jau 1970. gadā horeogrāfs Madridē atklāja flamenko kafejnīcu, sauktu par “Kavalieru kafejnīcu”, kurā iedzīvināja seno dejas tradīciju. Flamenko savulaik piesaistīja plašāku eiropiešu uzmanību, pateicoties tieši šādām, mākslinieciskām kafejnīcam: pirmā no tām parādījusies Seviljā jau 1842. gadā. Uz “Kavalieru kafejnīcas” skatuves de Madrids iestudēja vairākas izrādes. Pasaules atzinību 80. un 90. gados horeogrāfam atnesa izrāde “Sieviešu drāma”, ko viņš radīja pēc Federiko Garsijas Lorkas drāmas “Bernardas Albas māja” motīviem, arī “Flamenko tehnika” (Parīze, 1981. g.,) un “Haoss”, kas tapa pēc Migela Ernandesa darbu motīviem (1990. g., Madride).

Rīgā “Flamenko teātris” viesosies tā Eiropas turnejas ietvaros, vedot līdzi savu jaunāko izrādi. Teātra sastāvā priecēs arī pašmāju publikai jau pazīstami dejotāji, flamenko virtuozi Rosario un Rikardo Kastro, Hose Romero, kuriem Andalūzijas iedzīvotāju senču ritmi un kustības ir jau šūpulī ieliktas.

 

VARBŪT NODER

Sākums – 19.00.

Biļetes – “Biļešu serviss” kasēs, www.bilesuserviss.lv.

Cena – Ls 7 – 25.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+